• 1Arkadiusz Pysz
  • 2Michalski Jacek
  • 3Kopciuch Artur
  • 4Pawlik Magdalena

Witamy ponownie bezpośrednio z Hali Zbąszynianka w Zbąszyniu i zapraszamy na relację na żywo z trzeciego meczu Reprezentacji Polski w 4. Polish Open 2013.

09:50 - Boisko już puste, co oznacza, że zespoły zeszły do szatni. Za kilka minut hymny narodowe i początek spotkania.
Sędziowie spotkania: Sebastian Doring, Steffen Kalow (Niemcy)
09:55 - Polska zaczyna w następującej szóstce: Klaudia Jaczewska (B), Małgorzata Pazio, Kinga Bugajska, Agata Plechan, Elżbieta Piotrowska, Irena Mroch
09:58 - Za nami dwa spotkania w dniu wczorajszym. Nasz zespół póki co bez zwycięstwa, ale jak zawsze w bojowym nastawieniu i gotowy do walki. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji, do dopingu naszego zespołu oraz każdego, kto może zapraszamy na pozostałe mecze naszej drużyny w Rakoniewicach!

00:00 - Rozpoczynamy spotkanie. Pierwszy face-off dla zespołu Słowacji.
02:00 - Od pierwszych minut gramy wysoko pod bramką Słowaczek, które nie mogą wyprowadzić akcji, ale mimo to odnotowujemy pierwsze strzały na ich koncie.
05:00 - Póki co niewiele ciekawego na boisku. Obydwa zespoły grają piłką, ciałem i popełniają przewinienia.
05:44 - Mroch usiłowała dobić pod bramką rywalek, ale piłka skacząca niczym kałczukowa nie trafiła do siatki.
07:56 - Świetne przejęcie Katarzyny Chełstowskiej, obrót w kierunku bramki i strzał. Piłka odbija się od poprzeczki, od linii i ponownie od poprzeczki. Bramka!
08:28 - Wyjście z kontrą Justyny Krzywak, strzał ale bramkarka rywalek dobrze zna swoją profesję.
10:20 - W III piątce bardzo dobrze grają Dutkiewicz i Stachowiak, które wypracowały sytuację dla Krzystyniak, ale niestety pomimo pustej bramki nie udaje nam się strzelić kolejnego gola.
11:01 - Bezpośredni strzał Piotrowskiej z rzutu wolnego spod strefy zmian Słowaczek i 2-0!
12:40 - Bardzo dobrze, dłuższy czas, rozgrywamy piłkę i zmuszamy rywalki do biegania. Co ważne kończymy akcje strzałami.
14:21 - Kontra Słowaczek po naszej stracie za ich bramką. Szczęśliwie, piłka wysoko ponad naszą bramką.
18:00 - Obydwa zespoły zapomniały już chyba o wczesnej pobudce i jesteśmy świadkami coraz ciekawszego meczu. Słowaczki znów wysoko i niecelnie ponad naszą bramką.
20:00 - Nieco senny początek, ale z każdą minutą mecz znacznie ciekawszy. Dużo walki i gry ciałem z obu stron. Koniec I tercji.

20:00 - Początek II tercji.
20:25 - Przerwa w grze. Na naszej połowie kijem uderzona Piotrowska.
23:17 - Cel Słowaczek na II tercję, to chyba zepsuć każdą 100% sytuację.
24:20 - 3x Jaczewska i dalej prowadzimy 2-0.
25:10 - Słowaczka pada przed naszą bramką jak rażona piorunem. Rywalki domagają się rzutu karnego, ale sędziowie są niewzruszeni na ich protesty.
29:00 - Okres dominacji Słowaczek. Na dłużej zagościliśmy pod naszą bramką, ale teraz powoli wychodzimy do przodu.
31:00 - Teraz to my "siedzimy" na rywalkach, które muszą raz po raz faulować.
32:13 - Chełstowska blokuje strzał nogą, zgrywa piłkę barkiem pod kij i błyskawicznie znajduje się pod słowacką bramką. Szkoda, że koleżanki nie nadążyły za nią.
33:57 - Świetne przejęcie Piotrowskiej tuż przed bramką rywalek, ale strzał... niecelny.
36:54 - Szuka Dutkiewicz Stachowiak i odwrotnie. Po ich akcji strzela Samson, piłka trafia w rękę rywalki i ląduje w dłoniach bramkarza. Nie ma mowy o rzucie karnym.
38:08 - Mroch mocno, z daleka. Bramkarka z największym trudem na aut.
39:00 - Kolejna para, która mocno szuka się na boisku to Krzywak i Timek. Po ich akcji strzela Florczak.
40:00 - Pomimo braku bramek II tercja mogła się podobać. Szybka gra z obu stron, dużo strzałów i emocji. Koniec II tercji.
Kontuzja Mai Stenki w naszym zespole. Problem z lewą stopą eliminuje ją z dalszej gry w tym meczu. Nie wiadomo także czy będzie mogła zagrać w dwóch pozostałych.

40:00 - Zaczynamy ostatnią tercję i po 20 sekundach mamy kolejną bramkę!
43:00 - Coraz śmielsze ataki naszego zespołu. Jeszcze więcej strzałów i Słowaczki muszą się mocno męczyć w obronie.
45:30 - Słowaczki długimi podaniami uwalniają się spod naszego pressingu. Oddają strzały, ale bez oczekiwanego efektu. Za to my dalej nacieramy na ich bramkę.
49:44 - Marzena Bryniarska bez zastanowienia atakuje kij wychodzącej sam na sam rywalki. Rzut karny.
50:10 - Nie można pozwolić na rozpędzenie się Słowaczkom, trzeba je "zgasić" bramką!
52:00 - Chwila oddechu. Pozwalamy rywalkom na spokojne rozegranie piłki, ale one gubią ją. Aut dla Polski.
52:44 - Oj... Klops Klaudii Jaczewskiej. Piłka trafia pod kij napastnika w niebieskiej koszulce i tracimy gola.
52:55 - Poszły za ciosem sąsiadki z południa. Niedobrze.
55:30 - Słowaczki złapały drugi oddech. Będzie emocjonująca końcówka. Ratuje Jaczewska.
55:48 - Tak blisko! Krzywak w słupek!
58:36 - Będzie nerwowo. To jest pewne.
59:05 - Słowacja bez bramkarza.
59:44 - Pusta bramka! Gol!
60:00 - Bardzo atrakcyjne spotkanie. Odnosimy pierwsze zwycięstwo! Koniec meczu.

O godzinie 18:00 w hali sportowej w Rakoniewicach odbędzie się drugi w dniu dzisiejszym mecz naszego zespołu. Rywalkami Polek będą Czeszki. Zapraszamy na halę oraz do śledzenia naszej relacji!