Logo Polski Unihokej jest wykorzystywane przez jednostki Polskiego Związku Unihokeja. Kluby i stowarzyszenia unihokeja w Polsce powinny zaś korzystać ze znaków graficznych określonych rozgrywek, w których uczestniczą.

Uproszczone zasady użycia logo "Polski Unihokej"

1. Polski Związek Unihokeja zastrzega sobie prawo do używania logo Polski Unihokej. We wszelkich projektach związanych z uczestnictwem Klubów w rozgrywkach (zapowiedzi meczu na stronie Facebook, plakaty, podsumowania meczów itp.) Kluby te powinny używać znaków graficznych danych rozgrywek, o których piszemy poniżej. Polski Związek Unihokeja dopuszcza jednak możliwość wykorzystania logo Polski Unihokej przez Kluby w określonych przypadkach, jak np. jednostkom organizującym wydarzenia unihokejowe, objęte patronatem Polskiego Związku Unihokeja. Odbywa się to jednak pod warunkiem przestrzegania poniższych zasad użycia logo, a także musi być poprzedzone oficjalną zgodą, wydaną przez Media Managera Polskiego Związku Unihokeja. W celu uzyskania zezwolenia na użycie logo, należy wysłać wiadomość mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2. Logo Polski Unihokej składa się z sygnetu (symbolu graficznego odnoszącego się do symboli narodowych oraz dyscypliny - unihokeja) i logotypu (napisu) "Polski Unihokej". Używanie samego sygnetu lub samego logotypu (napisu) rozłącznie jest niedozwolone, chyba że wcześniej uzyska się zgodę Media Managera Polskiego Związku Unihokeja (prośby/zapytania w tej sprawie wraz z uzasadnieniem należy wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

3. Logo Polski Unihokej może występować w układzie podstawowym, pionowym i poziomym oraz w wersji kolorowej, monochromatycznej ciemnej i monochromatycznej jasnej. Poza strukturami Polskiego Związku Unihokeja dopuszcza się używanie jedynie układu podstawowego (z sygnetem i logotypem) i wersji kolorowej, którego pliki można pobrać w zakładce menu na naszej stronie: "Do pobrania" -> "Logo Polski Unihokej". Użycie układu pionowego, poziomego lub samego sygnetu oraz wersji monochromatycznych musi być poprzedzone wydaniem oficjalnej zgody przez Media Managera Polskiego Związku Unihokeja (prośby/zapytania w tej sprawie wraz z uzasadnieniem należy wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

4. Używając logo Polski Unihokej, należy pamiętać o zachowaniu pola ochronnego znaku (zwanego też marginesem). Pole ochronne znaku oznacza, że od najdalszej krawędzi każdej strony logo (bok prawy, bok lewy, góra, dół) inne elementy projektu graficznego (jeśli występują) lub krawędź projektu muszą być oddalone o określoną odległość (szczegóły w księdze znaku). W plikach do pobrania na naszej stronie występuje wersja .JPG (z tłem), która posiada już odpowiednie marginesy ("Do pobrania" -> "Logo Polski Unihokej"). Użycie tej wersji (bez ingerowania w jej proporcje) gwarantuje zachowanie poprawnego pola ochronnego.

5. Logo Polski Unihokej można używać tylko na białym tle. Użycie go na innym tle wymaga bezwzględnego przestrzegania księgi znaku.

Pliki do pobrania

Pliki do pobrania oraz spis powyższych zasad znajdują się w menu na naszej stronie w zakładce "Do pobrania" -> "Logo Polski Unihokej". 


 

Znaki graficzne Energa Ekstraliga Unihokeja Kobiet i Energa Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn mogą być wykorzystywane przez Kluby polskiej Ekstraligi Unihokeja oraz jednostki z nimi związane.

Uproszczone zasady użycia logo "Energa Ekstraliga Unihokeja Kobiet" oraz "Energa Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn"

1. Logo Energa Ekstraliga Unihokeja składa się z sygnetu (symbolu graficznego odnoszącego się do symboli narodowych oraz dyscypliny - unihokeja) oraz: pola z logotypem (napisem) "Ekstraliga Kobiet 2019/2020" lub "Ekstraliga Mężczyzn 2019/2020" i pola ze znakiem graficznym sponsora ligi (Grupa ENERGA). Używanie któregokolwiek z elementów logo rozłącznie jest niedozwolone.

2. Logo Energa Ekstraliga Unihokeja występuje jedynie w układzie podstawowym (z sygnetem oraz polami z nazwą ligi i znakiem graficznym sponsora) i wersji kolorowej, którego pliki można pobrać w zakładce menu na naszej stronie: "Do pobrania" -> "Logo Energa Ekstraliga Unihokeja". Użycie wersji monochromatycznych musi być poprzedzone wydaniem oficjalnej zgody przez Media Managera Polskiego Związku Unihokeja (prośby/zapytania w tej sprawie wraz z uzasadnieniem należy wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

3. Używając logo Energa Ekstraliga Unihokeja, należy pamiętać o zachowaniu pola ochronnego znaku (zwanego też marginesem). Pole ochronne znaku oznacza, że od najdalszej krawędzi każdej strony logo (bok prawy, bok lewy, góra, dół) inne elementy projektu graficznego (jeśli występują) lub krawędź projektu muszą być oddalone o określoną odległość (szczegóły w księdze znaku). W plikach do pobrania na naszej stronie występuje wersja .JPG (z tłem), która posiada już odpowiednie marginesy ("Do pobrania" -> "Logo Energa Ekstraliga Unihokeja"). Użycie tej wersji (bez ingerowania w jej proporcje) gwarantuje zachowanie poprawnego pola ochronnego.

4. Logo Energa Ekstraliga Unihokeja można używać tylko na białym tle. Użycie go na innym tle wymaga bezwzględnego przestrzegania księgi znaku.

5. Polski Związek Unihokeja zezwala Klubom uczestniczącym w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja wykorzystywać logo Energa Ekstraliga Unihokeja we wszelkich projektach związanych z uczestnictwem w tych rozgrywkach (zapowiedzi meczu na stronie Facebook, plakaty, podsumowania meczów itp.) pod warunkiem przestrzegania powyższych zasad.

Pliki do pobrania

Pliki do pobrania oraz spis powyższych zasad znajdują się w menu na naszej stronie w zakładce "Do pobrania" -> "Logo Energa Ekstraliga Unihokeja".


 

Znaki graficzne rozgrywek juniorskich mogą być wykorzystywane przez Kluby w nich uczestniczące oraz jednostki z nimi związane.

Uproszczone zasady użycia logo rozgrywek juniorskich U19 i U16:

1. Logo rozgrywek juniorskich U19 i U16 składa się z sygnetu (symbolu graficznego odnoszącego się do symboli narodowych oraz dyscypliny - unihokeja) oraz pola z logotypem (napisem), np. "Liga U19 Juniorek 2019/2020". Używanie któregokolwiek z elementów logo rozłącznie jest niedozwolone.

2. Logo rozgrywek juniorskich U19 i U16 występuje jedynie w układzie podstawowym (z sygnetem oraz polem z nazwą ligi) i w wersji kolorowej, którego pliki można pobrać w zakładce menu na naszej stronie: "Do pobrania" -> "Logo rozgrywek juniorskich U19 i U16". Użycie wersji monochromatycznych musi być poprzedzone wydaniem oficjalnej zgody przez Media Managera Polskiego Związku Unihokeja (prośby/zapytania w tej sprawie wraz z uzasadnieniem należy wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

3. Używając logo rozgrywek juniorskich U19 i U16, należy pamiętać o zachowaniu pola ochronnego znaku (zwanego też marginesem). Pole ochronne znaku oznacza, że od najdalszej krawędzi każdej strony logo (bok prawy, bok lewy, góra, dół) inne elementy projektu graficznego (jeśli występują) lub krawędź projektu muszą być oddalone o określoną odległość (szczegóły w księdze znaku). W plikach do pobrania na naszej stronie występuje wersja .JPG (z tłem), która posiada już odpowiednie marginesy ("Do pobrania" -> "Logo rozgrywek juniorskich U19 i U16"). Użycie tej wersji (bez ingerowania w jej proporcje) gwarantuje zachowanie poprawnego pola ochronnego.

4. Logo rozgrywek juniorskich U19 i U16 można używać tylko na białym tle. Użycie go na innym tle wymaga bezwzględnego przestrzegania księgi znaku.

5. Polski Związek Unihokeja zezwala Klubom uczestniczącym w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja wykorzystywać logo rozgrywek juniorskich U19 i U16 we wszelkich projektach związanych z uczestnictwem w tych rozgrywkach (zapowiedzi meczu na stronie Facebook, plakaty, podsumowania meczów itp.) pod warunkiem przestrzegania powyższych zasad.

Pliki do pobrania

Pliki do pobrania znajdują się w menu na naszej stronie w zakładce "Do pobrania" -> "Logo rozgrywek juniorskich U19 i U16".


Najczęstsze błędy

Poniżej przedstawiamy i omawiamy najczęstsze błędy, które popełniają kluby podczas wykorzystywania nowego logo Polski Unihokej oraz logo rozgrywek.

Przede wszystkim pragniemy przypomnieć, że każdy ze wspomnianych w tym artykule znaków graficznych należy umieszczać na białym lub bardzo jasnym tle (maksymalnie 90% nieprzezroczystości koloru białego). Osoby niemające specjalistycznej wiedzy graficznej, prosimy o bezwzględne używanie znaków na białym tle lub wysyłanie zapytań w tej sprawie do Media Managera Polskiego Związku Unihokeja za pośrednictwem maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Innym częstym błędem jest też wykorzystywanie tylko części logo (np. samego znaku orła z piłeczką i łopatką bez napisu “Polski Unihokej”). Takie użycie, bez wcześniejszej zgody Polskiego Związku Unihokeja jest również zabronione.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących nowych znaków graficznych Polskiego Unihokeja oraz ich wykorzystania, prosimy o wysyłanie zapytań na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kluby niestosujące się do wyżej opisanych zasad będą proszone o usuwanie lub poprawianie projektów graficznych, zawierających wspominane znaki.

 

Dziękujemy za zrozumienie i pamiętajmy: RAZEM tworzymy #PolskiUnihokej. 
Razem dbajmy również o jego dobry wizerunek!