• 3
    Kopciuch Artur
  • 4
    Pawlik Magdalena

Witamy bezpośrednio z Hali Olimpia w Babimoście i zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu Reprezentacji Polski w 4. Polish Open 2013.

17:45 - kwadrans do meczu. Zarówno Polska jak i Szwajcaria rozgrzewają się oddając strzały w kierunku swoich bramek.
Sędziowie spotkania: Sebastian Doring, Steffen Kalow (Niemcy)
17:55 - zespoły pojawiają się na boisku. Szwajcaria po naszej lewej, Polska po prawej. Hymny narodowe.
18:00 - Polska rozpoczyna w następującym ustawieniu: Justyna Trębacz (B), Bogna Zielenkiewicz, Hanna Samson, Karolina Dutkiewicz, Marta Stachowiak, Magdalena Krzystyniak
18:02 - wkrada się minimalne opóźnienie, ale za chwilkę zaczynamy

00:00 - Początek meczu, oby zwycięskiego.
02:00 - Drużyny póki co nie forsują tempa. Spokojna gra z obu stron. Polki mają na koncie 1 strzał, Szwajcarki 3.
03:46 - Błędy indywidualne naszego zespołu w obronie bezlitośnie wykorzystane przez Szwajcarki.
05:00 - Gra zdecydowanie kontrolowana przez Szwajcarki, które spokojnie kontrolują piłkę. Nasza drużyna czeka na rywala na swojej połowie.
06:31 - Próbujemy wyrwać się z własnej połowy, wbiegamy w narożnik pod bramką rywala, ale nie przynosi to efektu.
07:48 - Uspokojenie gry przez Piotrowską przynosi bramkowy efekt. Wróciła z piłką pod bramkę, zostawiła do rozegrania obronie, a następnie dokładnie podała Hannie Samson. Bramka!
10:28 - Świetna interwencja w naszej bramce Justyny Trębacz, gdyby nie to z pewnością byłoby 2-1. Szwajcarki strzelały ze środka boiska.
12:06 - Wysoka wrzutka ze szwajcarskiej połowy pod naszą bramkę. Leży Chełstowska, leży Trębacz i leży też jedna z rywalek. Udało się obronić przed stratą bramki.
14:14 - Strzały padały zarówno z naszej jak i ze Szwajcarskiej strony. Szwajcarki strzeliły celniej.
16:19 - Ponownie Justyna Trębacz broni strzał rywalki, która uciekła naszej obronie.
18:40 - Trębacz x3. Tym razem nogami wyciąga piłkę spod kija rywalki.
20:00 - Koniec I tercji.

20:00 - Początek drugiej tercji.
22:40 - Kontrolujemy grę, piłka w naszym posiadaniu, a bramkę zdobywają Szwajcarki. Dlaczego?
26:00 - Klepiemy. Raz pod Polską bramką, raz pod Szwajcarską. Bez efektów.
26:59 - Maja Stenka wychodząca sam na sam została dogoniona przez rywalkę, która w ostatniej chwili zablokowała jej strzał.
29:00 - Nie potrafimy wyjść podaniami z własnej połowy. Niemal każde podanie kończy się stratą.
32:02 - Piłka po "krótkim" strzale Szwajcarek przechodzi pod ręką Justyny Trębacz. Ratuje nas słupek.
35:00 - Znów klepiemy na całym boisku. Może nieznacznie częściej znajdujemy się pod swoją bramką.
36:45 - Piękny strzał naszej rywalki. Piłka ląduje centralnie w prawym okienku naszej bramki.
36:59 - Czyżbyśmy byli jeszcze w szoku po utracie poprzedniej bramki?
37:26 - Świetna kontra Stenki i Plechan. Rozegrały bramkarkę i Plechan umieściła piłkę w pustej bramce. Gol!
39:01 - Znów Plechan. Tym razem podaje z narożnika w środek boiska, skąd Mroch celnie trafia w okienko. Gol!
40:00 - Łapiemy oddech w końcówce tej tercji. Koniec II tercji.

40:00 - Początek III tercji. Uda się odrobić straty i wyjść na prowadzenie?
41:10 - Na boisku pojawiła się Klaudia Jaczewska i już miała okazję wykazać się swoimi umiejętnościami.
44:10 - Stenka i Plechan chciały skopiować akcję z II tercji, ale tym razem obrońcy drużyny Szwajcarii zdążyli wrócić i wybić piłkę z kija naszej zawodniczki.
45:14 - Kolejna strata piłki w środku boiska. Tym razem rywalki wykorzystały ją bezlitośnie.
45:41 - Przerwa w grze. Na boisku leży i nie może się podnieść Piotrowska.
46:35 - Kolejna przerwa. Na boisku złożyła się niczym domek z kart jedna ze Szwajcarek.
49:01 - Podajemy do siebie czy do rywalek? One nieźle na tym wychodzą.
50:50 - Można odnieść wrażenie, że jednym z założeń przed meczem było możliwie najczęstsze oddawanie piłki rywalkom.
53:13 - Szwajcarki tylko dokładają kija do piłeczki, a ta sama wędruje do naszej bramki.
56:30 - III tercja zdecydowanie zdominowana przez zawodniczki w czerwonych koszulkach. Większość gry prowadzona pod naszą bramką, dużo strzałów i, co martwi, dużo straconych bramek.
58:41 - Kilka podań z pierwszej piłki czyni cuda. Można z tego strzelić bramkę!
60:00 - Koniec spotkania.