Super Finał wraca do Nowego Targu! Już 18 maja odbędą najważniejsze mecze Ekstraligi Mężczyzn i Kobiet.

Na południe Polski przyjadą cztery najlepsze drużyny Ekstraligi Mężczyzn i Ekstraligi Kobiet, aby rywalizować o najwyższe cele. Nie będzie to pierwsza impreza tego typu w Nowym Targu. Super Finał wraca na Podhale po ośmiu długich latach. Wtedy w finale mężczyzn mogliśmy obejrzeć derby południa, w których dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzcę. Drużyna KS Górale Nowy Targ pokonała KS Worwa Szarotkę Nowy Targ (4:3 d.). W finale kobiet po złoto sięgnęła Energa Olimpia Osowa Gdańsk, która po pełnym emocji spotkaniu i również po dogrywce ograła SUS Travel Jedynkę Trzebiatów (4:3 d.).

Prezes Klubu KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ, Piotr Ligas, opowiedział krótko o organizacji finałowego turnieju:

Pomysł pojawił się zaraz po tym, jak dowiedziałem się, że rozgrywki zakończone będą turniejem. Z biegiem czasu prowadziłem rozmowy z przedstawicielami zespołu AZS AGH Kraków, którzy też byli zainteresowani pomysłem, więc stwierdziłem, że warto spróbować. Jak dziś wiadomo - udało się: Super Finał zostanie rozegrany w Nowym Targu!

Największym wyzwaniem wydaje się wprowadzenie szeregu pomysłów, które chodzą nam po głowach, a co za tym idzie - pozyskanie na to wszystko środków, aby impreza stała na jak najwyższym poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.

W najbliższych dwóch miesiącach w ramach play-off Ekstraligi Mężczyzn oraz pozostałych kolejek Ekstraligi Kobiet rozstrzygnie się, które drużyny zmierzą się w walce o złoto, a komu przypadnie rywalizacja o brązowy medal.

Miejsca w Super Finale mężczyzn pewne mogą być drużyny UKS Bankówka Zielonka, SKS Olimpia Łochów oraz JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. W najbliższą sobotę spotkanie pomiędzy AZS PŁ Cochise Burger Łódź a KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ rozstrzygnie z kolei komu przypadnie ostatnie miejsce w turnieju finałowym. Czy organizatorzy oraz gospodarze turnieju zakwalifikują się na imprezę? Czy drużyna z Łodzi po raz drugi z rzędu stanie do walki o medale Ekstraligi? Tego dowiemy się już w tę sobotę o 12:00. Zapraszamy do oglądania!

Sprawdź aktualny układ tabeli i zasady awansu do Super Finału u Mężczyzn


Sytuacja w Ekstralidze Kobiet jest bardziej skomplikowana. Na 3 pozostałe kolejki do rozegrania aktualny mistrz Polski, JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I, zgodnie z formuła Super Finału kobiet jest pewny gry o złoto. Z kim zmierzą się gdańszczanki? Na najlepszej drodze do wielkiego finału jest drużyna AZS AGH Kraków. Zespół z południa Polski ma 3 punkty przewagi nad trzecią SUS Travel Jedynką Trzebiatów i aktualnie to zawodniczki z Krakowa zasiadają na fotelu wicelidera Ekstraligi Kobiet. Niesamowicie ciekawa jest walka o czwarte miejsce, dające grę o brązowy medal, pomiędzy UKS Bankówką Zielonką a JohnnyBros Olimpią Osową Gdańsk II, między którymi jest punkt różnicy, na korzyść drużyny z Zielonki. 

Sprawdź aktualny układ tabeli i zasady awansu do Super Finału u Kobiet


Poprzedni Super Finał przyniósł wiele emocji. Czy w tym roku będzie podobnie? Przyjedźcie i zobaczcie sami. 18 maja. Nowy Targ. Nie może was zabraknąć! 

  • Reprezentacja Mężczyzn 3v3
  • Reprezentacja Kobiet 3v3
  • Reprezentacja kobiet U19
  • Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn
  • Ekstraliga Unihokeja Kobiet
poprzednie następne pokaż wszystkie