W weekend 16-17 marca będziemy świadkami nie lada emocji. Zbliża się kulminacyjny moment zmagań w 1. Lidze Mężczyzn – finałowy turniej Final Four! Przygotujcie się na wielkie unihokejowe święto!

Na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej drużyny z miejsc 1-4 rozegrają w sobotę półfinał. W niedzielę rozegrane zostają mecze o 3 miejsce oraz o Mistrzostwo 1. Ligi. Tu warto zaznaczyć, że drużyna z 1 miejsca Final Four awansuje bezpośrednio do Ekstraligi Mężczyzn, więc jest o co walczyć. Jednak to nie wszystko! Drużyna z 2. miejsca Final Four rozegra baraż play-out (do 2 wygranych spotkań) z 7. zespołem Ekstraligi w kwietniu.

 

Czyje zatem zmagania będziemy mieli okazję obserwować i co do powiedzenia mają sami zainteresowani?

 

Półfinały

13:00 UKS Bankówka Zielonka vs. Regen Project Floorball Team Poznań

 

Karol Wójcik (Poznań)

Jeśli chodzi o zbliżający się Final Four 1. Ligi to nie ukrywam, że jedziemy tam podbudowani ostatnią fazą sezonu zasadniczego, w której nasza drużyna wychodziła zwycięsko z każdego starcia, co finalnie przyczyniło się do zajęcia pierwszego miejsca. Dobrą formę potwierdziliśmy dyspozycją na boisku oraz na wspólnych treningach, gdzie poziom i zgranie znacząco wzrosły względem początkowej fazy sezonu. Apetyty są spore i plan na weekend może być tylko jeden, czyli przywiezienie złotego medalu do stolicy Wielkopolski.

 

Adam Szczęsny (Zielonka)

Wychodziliśmy z założenia, że są to rozgrywki idealne do treningu nowych założeń i super szansą rozwoju zwłaszcza młodszych zawodników, nie mając na celu walkę za wszelką cenę o każdy punkt tylko ich rozwój. Osobiście chciałbym mi w tym jak najlepiej pomóc, bo muszę przyznać, że na początku projektu naszej drugiej drużyny traktowałem ją bardziej jako możliwość dodatkowej gry, jednak teraz muszę przyznać, że z każdym zagranym meczem wkręcałem się coraz bardziej w te rozgrywki i obecnie nie mogę doczekać się najbliższego weekendu.

  

19:00 AZS Politechnika Lubelska vs. FOGO TLU KALA-Izolacje Toruń

 

Adrian Popławski (Toruń)

Zbliżające się Final Four będzie największą i najważniejszą imprezą dla toruńskiego unihokeja. Chcemy aby to święto zostało zwieńczone naszym awansem do ekstraligi. Zrobimy wszystko aby obronić naszą twierdzę dwukrotnie i powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Własna hala, kibice i atmosfera będą naszym ogromnym atutem. Jedno czego jestem pewny to to, że damy z siebie wszystko i będziemy walczyć o każdy centymetr boiska. Gramy u siebie!

 

 

Kacper Cęgiel (Lublin)

Przede wszystkim chce podkreślić, że jestem bardzo dumny z drużyny za wynik w sezonie zasadniczym. Nadchodzący turniej Finał Four traktujemy jako nagrodę za ciężką pracę, jednocześnie mamy nadzieję sprawić niespodziankę i wywalczyć sobie awans w rywalizacji z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Dla wielu naszych zawodników jest to pierwszy sezon na tym poziomie rozgrywkowym, mimo to prezentują się bardzo dobrze, nie brakuje im umiejętności i zaangażowania. Praktycznie w każdym dotychczasowym meczu szukaliśmy nowych rozwiązań, wychodząc w różnych zestawieniach zajmując przy tym drugie miejsce w tabeli, jest to fakt, przez który patrzę z optymizmem na nadchodzące mecze finałowe.

 

 

Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia wszystkim zawodnikom i czekać na ostateczne rozstrzygnięcie - kto awansuje do Ekstraligi Mężczyzn na sezon 2024/2025?