Relacja z meczu Polska - Szwecja i zapowiedź baraży MŚ Kobiet w Singapurze.

Za nami ostatni mecz Polek w fazie grupowej na Mistrzostwach Świata Kobiet w unihokeju. Tym razem rywalkami naszych były aktualne Mistrzynie Świata - Szwedki.

swevspol-77

Podobnie jak w potyczce ze Słowaczkami, również w meczu z nami Szwecja bardzo szybko zdominowała spotkanie.

W kolejnych minutach Mistrzynie Świata dokładały następne bramki i spokojnie kontrolowały mecz, zmierzając po 3 punkty, które dawały im zwycięstwo w grupie B i pewny awans do ćwierćfinału.

Polki odpowiedziały tylko bramką Dominiki Buczek w 37. minucie spotkania, a ostateczny rezultat spotkania został ustalony w 58. minucie na 1:25.

W efekcie - Reprezentacja Polski, po 3 spotkaniach zajęła 4. miejsce w grupie B (Dywizja A) i już jutro w meczu barażowym spotka się ze zwycięzcą grupy C (Dywizja B), a więc z Singapurem lub Niemcami. Mecz ten odbędzie się o godzinie 12:00 lub 13:00 czasu polskiego. Stawką będzie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Singapurze.

2023 WFC - Sweden vs. Poland

"Najważniejsze było dla nas dzisiaj to, by nie przytrafiły się nam żadne kontuzje - niestety to się nie udało. Z samego meczu chciałyśmy po prostu czerpać jak najwięcej, ponieważ grałyśmy z aktualnymi Mistrzyniami Świata, więc zwycięstwo było raczej poza zasięgiem, co nie zmienia faktu, że chciałyśmy stawić im czoła i stworzyć sobie swoje okazje na zdobycie bramki. Myślę, że pozytywem z naszej strony była niezła gra w defensywie, ponieważ udało nam się blokować naprawdę wiele strzałów rywalek, a także to, że stawałyśmy się lepsze jako drużyna, poprawiając naszą wewnętrzną komunikację. W nadchodzących spotkaniach musimy się skupić na naszej dobrej grze fizycznej oraz jeszcze lepiej to wykorzystać, grając jeszcze twardszy unihokej, mocniej presując nasze przeciwniczki" - powiedziała po meczu kapitan Reprezentacji Polski, Weronika Noga.

Szwecja - Polska 25:1 (11:0, 5:1, 9:0)

Bramka dla Polski: D. Buczek