Relacja z meczu Polska - Słowacja na MŚ Kobiet w Singapurze.

Fot. IFF Flickr, autor: Ashok Kumar

W kolejnym spotkaniu Reprezentacji Polski Kobiet na Mistrzostwach Świata w unihokeju, nasz zespół mierzył się ze Słowaczkami. Wynik tego starcia mógł mieć bardzo duży wpływ na końcową klasyfikację w grupie B.

 2023 WFC - Poland vs. Slovakia

Początek należał do Słowacji. Nasze rywalki zdobyły przewagę już w pierwszej tercji, strzelając dwie bramki, co pozwoliło im opuścić boisko po 20 minutach z korzystnym wynikiem 2:0.

Kolejne minuty spotkania przyniosły zaciętą walkę, a Polki z determinacją goniły wynik. W 25. minucie udało się zdobyć kontaktową bramkę, redukując wynik spotkania do stanu 1:2. Niestety, Słowaczki jeszcze w tej samej odsłonie odpowiedziały kolejnymi dwoma trafieniami, wychodząc prowadzenie 4:1.

Trzecia tercja była najbardziej emocjonująca. Polskie zawodniczki zdobyły dwa gole - w 42. i 51. minucie, zbliżając się do Słowaczek na 3:4. Wydawało się, że wkrótce uda się wyrównać, ale niestety - mimo zaangażowania i prób zdobycia kolejnej bramki, to Słowacja w 53. minucie ustaliła wynik na 5:3, co przypieczętowało losy spotkania.

2023 WFC - Poland vs. Slovakia 

"Myślę, że ze Słowacją grałyśmy na podobnym poziomie, a o wyniku zadecydowały niewykorzystane sytuacje, z czym mamy problem od początku turnieju. Mam nadzieję, że spotkamy się ze Słowacją w meczu o 5. miejsce i tam pokażemy, że jesteśmy lepsze" - powiedziała po meczu najlepsza zawodniczka spotkania w polskiej ekipie, Dominika Buczek.

Po dwóch meczach Polska zajmuje 4. miejsce w tabeli grupy B, a Słowaczki okupują 3. lokatę. Jutro decydujące starcia z udziałem naszej drużyny oraz rywalek z grupy, które przyniosą odpowiedzi dotyczące dalszych losów turnieju. Przypomnijmy, że w dalszej fazie czekają nas baraże, w których 3. i 4. zespół z naszej grupy zagra z 1. i 2. zespołem z grupy C, czyli niższej dywizji. Zwycięzca baraży zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Świata.

Polska - Słowacja 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Bramki dla Polski: G. Wójcik, K. Rajska, M. Zagórska

Zdjęcia z meczu dostępne są tutaj.

 

____

Sponsorem Reprezentacji Polski w Unihokeju jest firma Tempish (TEMPISH Polska).

Wyjazd Reprezentacji Dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (Ministerstwo Sportu i Turystyki).

Wyjazd wsparła również fundacja Energa i firma ASTE.

  • Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn
  • Juniorzy młodsi
  • Juniorki młodsze
Juniorzy młodsi Juniorki młodsze
poprzednie następne pokaż wszystkie

Wolontariat - Polski Związek Unihokeja

Kochasz sport i pracę z ludźmi? Ciekawi Cię organizacja międzynarodowych wydarzeń sportowych? A może po prostu chcesz odbyć praktyki i szukasz czegoś w sporcie? Mamy coś dla Ciebie!

Sprawdź system wolontariatu Polskiego Związku Unihokeja - kliknij "aplikuję" i poznaj szczegóły.