W związku z poddaniem trzech meczów walkowerem, Wydział Gier i Dyscypliny podjął decyzję o usunięciu drużyny I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski z rozgrywek Ekstraligi Mężczyzn w sezonie 2023/2024.


Walkower drużyny z Gorzowa w 13. kolejce Ekstraligi Mężczyzn był już trzecim poddaniem meczu w rundzie zasadniczej w sezonie 2023/2024. Po nałożonej karze przez WGID oraz następnym odwołaniu od nałożonej kary, Zarząd Polskiego Związku Unihokeja jako druga instancja przyjrzał się sprawie i zadecydował o odrzuceniu odwołania oraz podtrzymaniu pierwotnej decyzji Wydział Gier i Dyscypliny. Skutkuje to usunięciem zespołu z Ekstraligi Mężczyzn zgodnie z regulaminem rozgrywek.

"Usunięcie z rozgrywek nastąpiło na podstawie Regulaminu Rozgrywek rozdział XIX pkt 2 „Jeżeli drużyna w kategoriach senior i junior starszy podda w sezonie trzy mecze walkowerem – dotyczy to również meczów przegranych walkowerem w związku z zawieszeniem w prawach związanych z rozgrywkami – zostaje automatycznie usunięta z rozgrywek” - czytamy w komunikacie Wydziału Gier i Dyscypliny.

  • Reprezentacja Mężczyzn 3v3
  • Reprezentacja Kobiet 3v3
  • Reprezentacja kobiet U19
  • Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn
  • Ekstraliga Unihokeja Kobiet
poprzednie następne pokaż wszystkie