Do rozpoczęcia 8. edycji Polish Open pozostało kilka dni. Zainauguruje je spotkanie Słowacji ze Szwajcarią. Dziś rozmawiamy z trenerem naszych południowych sąsiadów - Radomirem Mrazkem.

Zdjęcia: Miroslav Hýlek / IFF Flickr


Katowice, 2-5 września 2021

Słowacja na poprzednich Mistrzostwach Świata zajęła 9. miejsce po zwycięstwie nad Estonią 7:5. Podczas ostatnich Eliminacji do Mistrzostw Świata w Popradzie, jako gospodarze turnieju zajęli 2. miejsce, ulegając jedynie Szwajcarii (3:16) i pokonując wcześniej m. in. Norwegię - aż 5:1. Ostatnie potyczki Słowaków to z kolei 4 mecze towarzyskie z Czechami, rozegrane we wrześniu 2020 roku i w lipcu bieżącego roku. Wszystkie przegrane, kolejno: 1:6, 3:10, 2:8 i 1:4.

2020 WFCQ EUR2 - Italy v Slovakia

>>> ZDOBĄDŹ WEJŚCIÓWKĘ NA MECZE. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! <<<

Jak się oczekiwania tego zespołu przed 8. Polish Open oraz jak ważny jest to dla nich turniej w kontekście przygotowań do MŚ? Zapraszamy do lektury!

 

Redakcja polskiunihokej.pl: Trenerze, turniej Polish Open, po pandemicznej przerwie wraca do Polski, tym razem zagramy w Katowicach. Jakie są Pana oczekiwania, zarówno od strony sportowej, jak i organizacyjnej?

Radomir Mrazek (trener Reprezentacji Słowacji): Dwa lata temu turniej był zorganizowany bardzo dobrze, dlatego też oczekujemy podobnego standardu i już nie możemy się doczekać Polish Open! Cieszymy się, że znów będziemy mogli rozegrać międzynarodowe spotkania i skupić się na podnoszeniu poziomu naszej gry.

Przed nami Mistrzostwa Świata 2020 w Helsinkach i kilka ostatnich międzynarodowych weekendów przed tym wydarzeniem. Jak ważny w tym okresie jest dla Waszego zespołu turniej Polish Open?

To dla nas świetnie przygotowująca do Mistrzostw Świata impreza.

2020 WFCQ EUR2 – Switzerland v Slovakia

Zobaczymy tu Waszych najlepszych graczy? Czy będzie to grupa, która jest już pewna udziału w MŚ, czy też nadal macie jakieś znaki zapytania dotyczące niektórych zawodników?

Na ten moment możliwe, że nie będziemy mogli skorzystać z usług jednego gracza, pozostały zespół jest kompletny. Struktura drużyny jest solidna, ale mamy jeszcze 3 miejsca do obsadzenia.

>>> ZDOBĄDŹ WEJŚCIÓWKĘ NA MECZE. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! <<<

Przechodząc już do samych spotkań - waszymi przeciwnikami będą: Polska, Szwajcaria i Czechy. Jaka jest Pana opinia o tych zespołach i co będzie kluczowe w bezpośrednich starciach z tymi drużynami?

Z Czechami i Szwajcarią będziemy się skupiali na dobrej obronie, kontratakach i pewności w utrzymaniu piłki w grze pod presją. W meczu z Polską będziemy chcieli presować, kreować grą i wykorzystywać powstałe szanse.

2020 WFCQ EUR2 - Slovakia v Norway
Słowacja podczas Eliminacji do MŚ, Poprad

Chciałbym też zapytać o wyróżniających się graczy w zespole Słowacji. Czy potrafi Pan wybrać TOP5 zawodników, na których fani w Polsce powinni zwrócić szczególną uwagę?

Tak, są to:

Jak mógłby Pan zachęcić polskich kibiców do przyjścia i obejrzenia Waszych spotkań?

Z pewnością można się spodziewać dobrego unihokeja oraz wielu emocji!

>>> ZDOBĄDŹ WEJŚCIÓWKĘ NA MECZE. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! <<<


Polish Open już wkrótce! Zapraszamy!

> Szczegółowe informacje dotyczące turnieju

Organizatorem wydarzenia są: Polski Związek UnihokejaMiasto Katowice oraz UKS 23 Gladiator Katowice

Patronat medialny nad imprezą sprawuje: Telewizja TVS

Sponsorami i partnerami turnieju są: OberibaArgument Projekt i DrukTEMPISHMOSiR KatowiceExtreme SoundDomino's Pizza


Dodatkowe informacje

Wszelkie dodatkowe informacje (takie jak prezentacja składów drużyn, wywiady z trenerami czy newsy "na żywo" w trakcie turnieju) dotyczące imprezy będą publikowane za pośrednictwem oficjalnych kanałów medialnych Polskiego Związku Unihokeja:

Strona www;
Facebook;
Instagram.