Serdecznie zapraszamy na wywiad z Reprezentantką Polski do lat 19 - Patrycją Bernacką przed zbliżającym się 15. Polish Cup 2020!

PolskiUnihokej: Patrycjo, jesteś najbardziej doświadczoną zawodniczką obecnej kadry juniorskiej. Za Tobą dwa seniorskie turnieje Mistrzostw Świata oraz turniej Mistrzostw Świata U19. Przed obecną kadrą juniorską, której znów jesteś częścią - mocno obsadzony turniej Polish Cup 2020. Który przeciwnik będzie Twoim zdaniem najgroźniejszy?

Patrycja Bernacka: Wydaje mi się, że przy zespołach takiej klasy nie powinniśmy mówić o najgroźniejszym. Poza tym w sporcie, jakim jest unihokej, każdy może zaskoczyć, a przy zespołach zajmujących kolejno od 3. do 8. miejsca w światowym rankingu, mecze powinny być niezwykle zacięte i wyrównane. Patrząc na pozycje rankingowe, to ponad Polską znajduje się tylko reprezentacja Czech i to ta drużyna wydawałaby się najlepiej wpasować w miano „najgroźniejszego przeciwnika”.

PU: Jakie cele jako zawodniczki stawiacie sobie na tę imprezę? Będziecie chciały zwyciężyć, czy może ważniejsze są inne aspekty?

P.B.: Myślę, że najbardziej skupimy się na spełnianiu stawianych przez trenerów założeń osobistych, jak i drużynowych. Wygrane dzięki temu mecze będą cieszyły podwójnie i dawały „kopa” do dalszej pracy.

PU: Czy po wspaniałym turnieju Mistrzostw Świata w St. Gallen 2018 i historycznym 4. miejscu, w drużynie odczuwa się jakąś presję wyniku?

P.B.: Bardziej niż presja powiedziałabym: „podwójna motywacja”. Dwa lata temu dałyśmy z siebie wszystko i mocno pracowałyśmy na osiągnięty rezultat. Teraz to zupełnie inna drużyna, ale wiedząc, że jako Polska jesteśmy w stanie zajść wysoko - w pełni zmotywowane czekamy na zbliżający się turniej i Mistrzostwa Świata w Szwecji.

PU: Spróbujmy też szybkich odpowiedzi! Ulubiona marka sprzętu bramkarskiego?

P.B.: Blindsave.

PU: W swoim kasku bronisz od...?

P.B.: 2 miesięcy.

PU: Stroje kadrowe: białe czy czerwone?

P.B.: Czerwone, bo moje białe getry nigdy nie są „białe” (śmiech).

PU: W kadrze grasz z numerem 28, dlaczego?

P.B.: Cyferki pochodzą od dziennej i miesięcznej daty urodzenia (przyp. red.: 8.02.), dlatego w klubie gram z numerem 82. W kadrze chciałam grać z innym, ale równie bliskim mojemu sercu, także zamieniłam cyferki!

PU: Styl bronienia agresywny, czy raczej pilnujemy linii bramkowej i słupków?

P.B.: Mieszany, lubię czytać grę i starać się każdorazowo dostosować do niej styl bronienia.

PU: Kiedy pierwsza asysta w kadrze?

P.B.: To pytanie do atakujących, kiedy w końcu strzelą bramkę z moich super piłek (śmiech).

PU: Największe sportowe marzenie?

P.B.: Zagrać z ponad 90-procentową skutecznością obronionych strzałów na Mistrzostwach Świata.

PU: Unihokej to dla mnie ...?

P.B.: Oderwanie się od codziennych spraw.


Patrycji dziękujemy za bardzo ciekawą rozmowę, a Państwa zapraszamy na międzynarodowy turniej Polish Cup 2020 do Zbąszynia, Rakoniewic i Nowego Tomyśla równo za tydzień, gdzie od piątku nasza Reprezentacja powalczy z kadrami narodowymi Czech, Szwajcarii, Norwegii, Niemiec i Słowacji!

Szczegóły dotyczące turnieju - kliknij tutaj.