Relacja z meczu Polska - Finlandia i zapowiedź meczów o miejsca 5-8 MŚ Kobiet w Singapurze.

W ćwierćfinale Mistrzostw Świata w unihokeju Polska zmierzyła się z Finlandią, powtarzając starcie sprzed dwóch lat. Choć rezultat nie był korzystny dla naszej drużyny, należy zauważyć lepszy wynik Polek w porównaniu do spotkania z 2021 roku.

Pierwsza tercja meczu była trudna dla Reprezentacji Polski, z widocznymi błędami w defensywie, które wykorzystały zawodniczki z Finlandii. Mimo to, polskie zawodniczki zdołały stworzyć dwie piękne akcje z kontrataku, zakończone golami. Pierwsza odsłona mocno "ustawiła" dalszy przebieg meczu, bowiem po jej zakończeniu na tablicy świetlnej widniał wynik 7:2 na korzyść Finek.

W drugiej tercji Polska poprawiła swoją obronę, a Klaudia Jachymiak popisywała się świetnymi obronami, co skutkowało wynikiem 0:0 w tej części spotkania. Mimo poprawy gry obronnej, brak zdobytych goli przez obie drużyny w tej tercji utrwalił przewagę Finek.

Trzecia część meczu to kolejne próby ze strony Polek, głównie w kontratakach. Niestety, to zawodniczki z Finlandii przypieczętowały swoje zwycięstwo, dodając do wyniku kolejne 4 trafienia.

Porażka w ćwierćfinale oznacza, że teraz Polki powalczą o miejsca 5-8, gdzie w pierwszym spotkaniu tej fazy zmierzymy się z przegranym z ćwierćfinału pomiędzy Czechami a Danią. Mecz naszej reprezentacji odbędzie się w sobotę o 5:30 czasu polskiego. Trzymamy kciuki za kolejne zmagania naszej drużyny i wciąż wierzymy, że Polska - mimo porażki w ćwierćfinale - powtórzy najlepszy wynik w historii, czyli 5. miejsce na świecie!

"Grałyśmy naprawdę dobrze, szczególnie w niskiej obronie i skutecznie realizowałyśmy założenia taktyczne na to spotkanie. Przewagą Finek w pierwszej odsłonie była przede wszystkim dokładność, szczególnie w strzałach. My również miałyśmy swoje szanse, ale niestety nie udało nam się trafić więcej niż dwa razy. Precyzyjność strzałów Finlandii wzięła górę w wielu momentach, choć muszę przyznać, że i tak nasza bramkarka wykonała kawał dobrej roboty. Z pewnością z tego meczu nauczyłyśmy się, że musimy grać spokojnie i cierpliwie, bo taka właśnie gra pozwala nam stwarzać sobie sytuacje nawet w starciach z wyżej notowanymi rywalkami" - powiedziała po meczu kapitan Reprezentacji Polski, Weronika Noga.

Finlandia - Polska 11:2 (7:2, 0:0, 4:0)

Bramka dla Polski: M. Grądzka, M. Zagórska