Tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata mężczyzn w Helsinkach rozmawiamy z kapitanem polskiej Reprezentacji - Łukaszem Chlebdą.

Polski Unihokej: Przed Wami długo wyczekiwane Mistrzostwa Świata w Helsinkach. Z jakim celem jedziecie do Finlandii?

Łukasz Chlebda: Naszym marzeniem jest zagrać w ćwierćfinale i zająć miejsce w ósemce. Na to się nastawiamy i taki ambitny cel sobie postawiliśmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osiągniecie go będzie wiązać się z pokonaniem kilku faworyzowanych drużyn, ale znamy swoją siłę i jak najbardziej jest to możliwe.

Jesteś kapitanem drużyny, która sukcesywnie jest odmładzana, widać dużo nowych twarzy. Co sądzisz o jej potencjale?

Potencjał reprezentacji jest duży, myślę, że największy od kilku dobrych lat. Poziom unihokeja w Polsce się podnosi, szkolenie w niektórych klubach stoi na wysokim poziomie i dzięki temu możemy mieć w reprezentacji bardzo młodych zawodników, którzy już teraz są ważnym elementem naszego zespołu i dają dużą wartość seniorskiej reprezentacji.

IMG_2143

Co będzie Waszą silną stroną na tym turnieju? Jakiej gry z Waszej strony możemy się spodziewać?

Kolektyw i dobra atmosfera, które przekładają się na dużą wiarę w sukces. Jeżeli chodzi o grę, to trenerzy przygotowują nas na aktywny, ofensywny system. Z żadnym przeciwnikiem nie będziemy murować bramki na własnej połowie.

W grupie spotkacie się ze Słowacją, USA i Tajlandią. Rywale, których znacie dość dobrze. Co możesz o nich powiedzieć?

Reprezentacja Słowacji na pewno ma największy potencjał w tej grupie. Ostatnio często z nimi gramy. Wyniki nie były korzystne, ale gra momentami napawała optymizmem. Wiem, że mamy wystarczająco duże umiejętności, żeby sprawić niespodziankę. Uważam też, że zarówno USA jak i Tajlandia liczą się z porażką ze Słowakami i to właśnie na mecz z nami będą najbardziej zmotywowani. Czekają nas więc ciężkie boje, ale wierzę w to, że wyjdziemy z nich zwycięsko.

IMG_2918

A na co będziecie musieli szczególnie uważać, czego się wystrzegać, by osiągnąć zamierzone cele?

Musimy trzymać nerwy na wodzy, ufać trenerom i sobie nawzajem. Naszym największym atutem są cechy wolicjonalne i dobra atmosfera. Musimy dbać o to, żeby zaangażowanie było na maksymalnym poziomie od początku do końca turnieju.

Na koniec, już klasycznie, zapraszam Cię do zachęcenia naszych kibiców do śledzenia Waszych poczynań!

Mogę obiecać, że nasz zespół pokaże ducha walki! Świadomość tego, że ludzie w Polsce nas oglądają i nam kibicują, dodaje skrzydeł. Zrobimy wszystko, żeby osiągnąć dobry wynik! 


Najważniejsze informacje o Mistrzostwach Świata

Helsinki (Finlandia), 3-12 grudnia 2021

Zapraszamy do śledzenia poczynań polskiej Reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Helsinkach. Standardowo wszystkie informacje możecie śledzić na naszych kanałach:

- Facebook
- Instagram

Mecze na żywo możecie oglądać na:

- IFF Channel 1
- IFF Channel 2

Linki do transmisji ze spotkań grupowych:

03.12.2021, 13:00

04.12.2021, 16:30

06.12.2021, 13:30

A wyniki wszystkich spotkań MŚ możecie śledzić na oficjalnej stronie turnieju:

- www.wfchelsinki2020.fi