Tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata rozmawiamy z kapitanką polskiej Reprezentacji - Agatą Plechan.

Polski Unihokej: Agata, przed Tobą kolejne MŚ, ale pierwsze, podczas których przyjdzie Ci bronić z zespołem 5. miejsca wywalczonego 2 lata temu. Czujecie, że możecie powtórzyć lub nawet poprawić ten wyczyn?

Agata Plechan: Na turnieju, jakim są Mistrzostwa Świata, wszystko może się wydarzyć. Cele zawsze powinny być wysokie. Powtórzenie wyniku nie będzie łatwe, ale damy z siebie wszystko, aby tak się stało. Każdy wie, jak ciężko jest się przebić do pierwszej czwórki, ale obiecuję, że wyjdziemy na boisko w meczach z Czechami czy Finlandią nastawione na zwycięstwo, dopóki piłka w grze będziemy walczyć o najlepszy rezultat. Pandemia pokrzyżowała wiele kadrowych planów, nie tylko naszych, ale także innych reprezentacji. Może będzie to turniej, w którym ktoś pokusi się o niespodziankę? Czas pokaże. Pierwsze mecze już w sobotę!

Zespół w przeciągu ostatnich dwóch lat przeszedł wiele zmian. Jak się na to zapatrujesz i jak oceniasz nowe postaci w zespole?

Każda zawodniczka która jest w zespole, zasłużyła na swoje miejsce, a zmiany to naturalny proces, który od czasu do czasu musi się wydarzyć. Nie oceniam zawodniczek, ale patrzę na nas jako drużynę, w której każdy wnosi cos ważnego do całości.

Co będzie Waszą największą siłą, jakiej Reprezentacji Polski możemy się spodziewać podczas MŚ w Szwecji?

Naszą siłą od wielu lat jest kontratak i szybkie napastniczki, do tego silna obrona i nie zapomnijmy o połączeniu młodości z doświadczeniem, które nasza drużyna posiada.

WFC 2019 - Finland v Poland

Jak się zapatrujesz na grupowych rywali? Możesz powiedzieć o nich coś więcej?

Bardzo wcześnie w turnieju spotykamy Łotwę, zazwyczaj był to mecz rozgrywany w drugiej fazie Mistrzostw. Tym razem trafiamy na Łotyszki już w pierwszym spotkaniu, które będzie miało bardzo ważne znaczenie w tych Mistrzostwach. Mecz z Czechami zawsze przyprawia wielu emocji, to przecież nasi sąsiedzi, z którymi mamy wiele unihokejowych kontaktów. Osobiście cieszę się na mecz ze Szwajcarią, gdzie w bramce wystąpi Lara, z którą wspólnie zasiadamy w Komisji Zawodniczej IFF, mam nadzieję że uda mi się umieścić piłeczkę w siatce za jej plecami :) Wiemy czego spodziewać się ze strony Czeszek i Szwajcarek, znamy styl gry Łotwy, jednak ciężko powiedzieć czy zaskoczą nas czymś nowym w tym turnieju. Wierzę, że trenerzy zrobili swój research i będziemy gotowe na każdy mecz w 100%.

Co będzie najbardziej wymagające podczas tych mistrzostw i na co musicie w związku z tym zwrócić szczególna uwagę?

Mistrzostwa to taki turniej, na którym trzeba być drużyną. Indywidualności oczywiście także są potrzebne, jednak ostatecznie wygrywamy lub przegrywamy razem. Najważniejsze to skupić się na tym, na co same mamy wpływ, pamiętać o odpoczynku i jak to się mówi: robić swoje na boisku.

I na koniec: czego Wam życzyć jako całej Kadrze, jak i Tobie osobiście? To jest ten moment, w którym możesz też powiedzieć kilka słów naszym kibicom.

Spływa do nas wiele słów powodzenia i już czuć wsparcie naszych kibiców. To wspaniałe uczucie! Zapraszam do kibicowania, jeśli nie w hali, to przed ekranami telewizorów, wszystkie mecze będą dostępne na platformie YouTube. Mi osobiście? Kolejnych mistrzostw w zdrowiu i bez kontuzji oraz kilku bramek, po których obiecuję tradycyjnie podskoczyć z radości.

 WFC 2019 - Finland v Poland


Najważniejsze informacje o Mistrzostwach Świata

Uppsala (Szwecja), 27 listopada - 5 grudnia 2021

Zapraszamy do śledzenia poczynań polskiej Reprezentacji na Mistrzostwach Świata w szwedzkiej Uppsali. Standardowo wszystkie informacje możecie śledzić na naszych kanałach:

- Facebook
- Instagram

Mecze na żywo możecie oglądać na:

- IFF Channel 1
- IFF Channel 2

Linki do transmisji ze spotkań grupowych:

28.11.2021, 10:00

29.11.2021, 19:00

30.11.2021, 19:45

A wyniki wszystkich spotkań MŚ możecie śledzić na oficjalnej stronie turnieju:

- www.wfc2021.se