W dniach 17-20 października 2024 r. w Wolsztynie rozegrany zostanie Turniej 6 Narodów w Unihokeju.

Do Wielkopolski w tym terminie przyjadą reprezentacje: Słowacji, Niemiec, Danii, Łotwy i Norwegii oraz gospodarz turnieju - Polska.

Impreza ta co roku stanowi kluczowy punkt dla wspomnianych kadr narodowych w przygotowaniach do zbliżających się Mistrzostw Świata. Tym razem turniej będzie miał "męską" obsadę, która podczas turnieju w Wolsztynie sprawdzi swoją formę przed czempionatem globu w szwedzkim Malmo.

Mam nadzieję, że Reprezentacja Polski dostarczy kibicom wielu emocji. Wierzę też, że dzięki Turniejowi 6 Narodów będziemy mogli rozpromować na skalę europejską nasze piękne miasto - zapowiada Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie, Pan Jarosław Inda.

 

Poza atrakcjami sportowymi, fani przybywający w październiku na miejsce imprezy, będą mogli podziwiać rozmaite dziedzictwa kultury, którymi może poszczycić się ten region - m. in. jedyną czynną Parowozownią na świecie, a lubiących wypoczynek na łonie natury z pewnością do przyjazdu przekonają urokliwie tereny wokół Jeziora Berzyńskiego i Wolsztyńskiego. Ponadto Wolsztyn pochwalić się może bogatą ofertą sportową, rekreacyjną i gastronomiczną. Nic zresztą dziwnego, bowiem ten rejon Polski słynie z międzynarodowych turniejów unihokeja.

W przeszłości w pobliskich Rakoniewicach miałem przyjemność organizować Finały Pucharu Europy, Mistrzostwa Świata U19, Superpuchar Polski, Turnieje z cyklu Polish Cup oraz Polish Open. Myślę, że razem było to ok. 15 międzynarodowych imprez. Teraz czas na Wolsztyn, w którym pracuję od 3 lat. Pragnę zorganizować wysokiej jakości imprezę i przypomnieć mieszkańcom, jakim widowiskowym sportem jest unihokej - zapowiada Pan Jarosław Inda.

Mistrzostwa Świata U19 w 2014 roku (Zbąszyń, Rakoniewice, Babimoast)

Oczywiście 6 Nations Floorball Challenge nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie lokalnych Samorządów i organizacji. W organizację turnieju zaangażowane będą co najmniej 4 podmioty. Poza Polskim Związkiem Unihokeja, będą to:

  • Gmina Wolsztyn
  • Powiat Wolsztyński
  • oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie.

Unihokej od lat stanowi moją wielką pasję. W 2020 roku zostałem wyróżniony przez Polski Związek Unihokeja złotym medalem "za zasługi dla rozwoju unihokeja w Polsce", a dziś chciałbym osobiście podziękować Zarządowi Polskiego Związku Unihokeja za wyjątkowe zaufanie, jakim obdarzyli naszą społeczność. Jako mieszkaniec Wolsztyna cieszę się, że miasto będzie gospodarzem tego prestiżowego, międzynarodowego turnieju.

 

                 

Organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez zgody dwóch samorządów, których jurysdykcji podlega Miejska Sala Sportowa "Świtezianka".

Chciałbym serdecznie podziękować Burmistrzowi Wolsztyna, Panu Wojciechowi Lisowi oraz Staroście Wolsztyńskiemu, Panu Jackowi Skrobiszowi, za ich zgodę na zorganizowanie tej wyjątkowej imprezy. "Zielone światło" z ich strony było kluczowe dla sukcesu przedsięwzięcia. W dzisiejszych czasach sport to nie tylko pasja, talent i umiejętności, ale także kwestia finansowa. Kluby sportowe, zarówno zawodowe, jak i amatorskie, borykają się z wysokimi kosztami. Jednakże, dzięki systematycznym inwestycjom w rozwój infrastruktury sportowej oraz wsparciu dla klubów, wolsztyńskie władze tworzą jak najlepsze warunki do uprawiania sportu. Za ich wkład i zaangażowanie należą im się słowa uznania.

Serdecznie zaproszam Państwa do przyjazdu do Wolsztyna 17-20 października na wielkie, międzynarodowe zmagania sportowe, z kolei w najbliższym czasie - do odwiedzenia urokliwej Wielkopolski i skorzystania z wypoczynku nad tutejszymi jeziorami, choćby podczas zbliżającej się Majówki - zachęca Dyrektor MOSiRu z Wolsztyna.

  • Reprezentacja Mężczyzn 3v3
  • Reprezentacja Kobiet 3v3
  • Reprezentacja kobiet U19
  • Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn
  • Ekstraliga Unihokeja Kobiet
poprzednie następne pokaż wszystkie