Relacja z meczu Polska - Słowacja (o 5. miejsce) MŚ Kobiet w Singapurze.

Fot. IFF Flickr, autor: Eng Chin An (Instagram: @engchinan)

Stawką dzisiejszego spotkania Polek na MŚ w Unihokeju Kobiet było nie tylko wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej, ale także awans na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich 2025 w Chinach. W pojedynku o 5. miejsce nasze reprezentantki po raz drugi na tym turnieju skrzyżowały swoje kije ze Słowaczkami.

 

Początek meczu nie układał się po myśli Polek, które w pierwszej tercji musiały uznać wyższość Słowaczek, przegrywając 3:0. Od drugiej odsłony polska drużyna starała się odrabiać straty, lecz to rywalki powiększyły swoją przewagę, osiągając wynik 5:1.

W trzeciej odsłonie nadzieję naszej drużyny ożywiły dwie szybkie bramki, zdobyte przez Samson i Buczek, zmniejszające różnicę w wyniku do 5:3. Jednak niedługo później karę nałożoną na Polskę skwapliwie wykorzystały Słowaczki, zdobywając kolejną (szóstą) bramkę, a później dokładając jeszcze siódmą. Mimo gry 6 na 5 przez dużą część czasu i prób odrabiania strat, Polska zdobyła tylko jedno trafienie w dalszej części meczu, kończąc spotkanie przegraną 4:7.

Tym samym Polska zakończyła swój udział na Mistrzostwach Świata w Singapurze na szóstym miejscu. Chociaż nie zapewniło to awansu na The World Games 2025, warto zauważyć, że to jedno z dwóch najlepszych miejsc na czempionacie globu w historii polskiej reprezentacji w tej dyscyplinie sportu.

 

Mecz ten był też ostatnim w karierze Weroniki Nogi z orzełkiem na piersi, ponieważ Mistrzostwami Świata w Singapurze zakończyła ona swoją reprezentacyjną karierę.

 

"Największą zaletą naszej gry była dziś walka do samego końca, bez względu na to, jaki wynik widniał na tablicy. Osobiście czuję z kolei mix uczuć: z jednej strony oczywiście jest mi przykro, że przegrałyśmy, bo pięknie byłoby zakończyć reprezentacyjną karierę zwycięstwem, a z drugiej strony jestem też smutna, bo granie dla Polski to dla mnie zaszczyt, a dziś to się po prostu kończy. Na razie te emocje są jeszcze spokojne, ale zobaczymy, jak zareaguję, gdy już trochę ochłonę" - podzieliła się po meczu swoimi odczuciami Weronika Noga, kapitan polskiej reprezentacji.

Polska - Słowacja 4:7 (0:3, 1:2, 3:2)

Bramka dla Polski: Helman x2, H. Samson, Z. Krzywak

Zdjęcia z meczu dostępne są tutaj.

 

____

Sponsorem Reprezentacji Polski w Unihokeju jest firma Tempish (TEMPISH Polska).

Wyjazd Reprezentacji Dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (Ministerstwo Sportu i Turystyki).

Wyjazd wsparła również fundacja Energa i firma ASTE.