W Libercu (Czechy) w dniach 20-24 czerwca 2022 r. odbędzie się Uniwersytecki Puchar Świata w Unihokeju!

Największym wyzwaniem dla organizatorów jest zapewnienie wystarczającej liczby uczelni z całego świata (lub Europy) do wzięcia udziału w pierwszych w historii uczelnianych Mistrzostwach Świata w unihokeju. To zupełnie nowy format rywalizacji drużyn reprezentujących poszczególne uczelnie (a nie uniwersyteckie reprezentacje narodowe, jak miało to miejsce na Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata). W związku z tym system gry będzie wynosił 3 x 15 minut, co pozwala na udział również drużyn z mniejszą liczbą graczy (np. 12 + 2).

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.uwcfloorball2022.cz/en oraz do pobrania w załączniku (komunikat organizacyjny w języku angielskim).

Liczny udział polskich uczelni w ostatnich Akademickich Mistrzostwach Polski pozwala wierzyć w stale rozwijający się unihokej akademicki, dlatego też mamy nadzieję, że również nasz kraj będzie miał swoich przedstawicielu na turnieju w Libercu. Serdecznie zapraszamy więc wszystkie uczelnie do zapisów i udziału!

Attachments:
Download this file (FISU_World_Cup_Floorball_bulletin1docx_(4) (1).pdf)Akademicki Puchar Świata 2022[Komunikat organizacyjny / Biuletyn]1329 kB