W imieniu Polskiego Związku Unihokeja i Wydziału Sędziowskiego zapraszamy do wzięcia udziału w interaktywnym szkoleniu sędziowskim!

  • Szkolenie jest w formie online i nie wymaga od uczestników i uczestniczek aktywności w konkretnych godzinach oraz nie wymaga dojazdu w konkretne miejsce;

  • Zapraszamy kluby i regionalnych działaczy do promocji szkolenia w swoich środowiskach, ponieważ jest to na pewno najprostsza opcja, aby pozyskać sędziów w swoim regionie, a czym większa liczba sędziów tym docelowo mniejsze koszty obsad sędziowskich;

  • Dla osób, które kiedyś sędziowały jakieś zawody szkolne lub amatorskie, jest to też doskonała opcja, aby oficjalnie zostać sędzią i móc liczyć na wsparcie Wydziału w rozwoju kariery w takiej roli.

  • Jest to także jedyna opcja, aby być na bieżąco z Przepisami Gry, które międzynarodowa federacja zmienia co 4 lata, a jeszcze częściej zmieniają się trendy interpretacyjne Przepisów Gry.
Aby zostać sędzią PZUnihokeja trzeba mieć ukończone 18 lat, jednakże sam kurs jest przystępny nie tylko dla sędziów. Również zawodnicy/zawodniczki oraz trenerzy/trenerki mają okazję poznać Przepisy Gry w przystępnej formie (a nie zwykłych "paragrafów") :)