Reprezentacja Polski przegrała w ćwierćfinale z pretendentkami do tytułu Mistrzyń Świata, Finkami. 

Za nami kolejne spotkanie naszych zawodniczek na Mistrzostwach Świata w Uppsali. W meczu ćwierćfinałowym podopieczne Christera Bertilssona podjęły drużynę z Finlandii. Jako wielokrotne medalistki mistrzostw świata, Finki były faworytem tego spotkania. 

W pierwszej tercji Polki zostały całkowicie zdominowane przez rywalki, które zdobyły 8 bramek. Druga odsłona spotkania przebiegła zdecydowanie lepiej. Polki postawiły się i potrafiły stworzyć kilka groźnych sytuacji do zdobycia bramki, niestety nieskutecznie. Poprawiła się także gra w obronie i przez całą tercję nasze zawodniczki straciły tylko jedną bramkę.

Skrót meczu z Finkami:

Trzecią tercję ponownie pewnie wygrały rywalki, które tak samo pewnie zakończyły spotkanie, jak je rozpoczęły. Finalnie pojedynek zakończył się wynikiem 14:0, a najlepszą zawodniczką meczu została Karolina Rozmus.

W sobotę o godzinie 12:00 zapraszamy na mecz, w którym Polska podejmie reprezentację Danii. Będzie to pojedynek, który zadecyduje czy w niedzielę zagramy o V czy o VII miejsce.

Przypomnijmy również, że od dzisiaj swoje zmagania rozpoczęli również nasi Panowie na zaległych Mistrzostwach Świata w Helsinkach, którzy pokonali Tajlandię 8-6. 

Zachęcamy do wspólnego kibicowania naszym obu drużynom seniorskim.

 

Zdjęcia: Flickr IFF / Per Wiklund