W dniach 9-10 kwietnia 2022 r. Polski Związek Unihokeja wraz z UKS Błyskawica zorganizował Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Unihokeju.

W finale spotkały się cztery najlepsze drużyny wyłonione w wyniku rozgrywek w rundzie zasadniczej:

1. SKS Olimpia Łochów (województwo mazowieckie)
  2. UKS Bankówka Zielonka (województwo mazowieckie)
  3. UKS Absolwent Siedlec (województwo wielkopolskie)
  4. UKS Błyskawica Niechanowo (województwo wielkopolskie)

W sobotę pierwszego dnia zawodów rozegrane zostały mecze półfinałowe, które zakończyły się następującymi wynikami:

SKS Olimpia Łochów 12:6 UKS Błyskawica Niechanowo

UKS Bankówka Zielonka 10:5 UKS Absolwent Siedlec

Drugiego dnia zawodów, w niedzielę 10 kwietnia, w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny UKS Błyskawica Niechanowo i UKS Absolwent Siedlec. Mecz bardzo wyrównany i zacięty do samego końca, o zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla drużyny z Siedlca, która tym samym wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Mecz finałowy pomiędzy Olimpią Łochów i Bankówką Zielonka był pojedynkiem na wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy obydwu drużyn prezentowali bardzo wysokie umiejętności techniczne i taktyczne. Cały mecz odbywał się pod dyktando drużyny z Łochowa, która w 20. minucie meczu prowadziła już 5:0. Mając takie prowadzenie, zespół spod znaku łosia nie wypuścił już zwycięstwa ze swoich rąk i wygrywając ostatecznie 7:3 zdobył złoty medal oraz wywalczył Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych w Unihokeju w sezonie 2021/2022.