Serdecznie zapraszamy całe unihokejowe środowisko do włączenia się w akcję o nazwie POGOŃ WIRUSA!

Akcja powstała z inicjatywy Pana Daniela Chwastka, który tak przedstawia siebie oraz pomysł na zorganizowanie w/w przedsięwzięcia:

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Tyszowcach oraz trenerem i prezesem w Miejskim Klubie Sportowym Pogoń Tyszowce. Zawodnicy klubu, który reprezentuje to medaliści mistrzostw świata, Europy oraz Polski w zapasach i sumo. Po ogłoszeniu pandemii wraz z rodzicami i dziećmi wpadliśmy na pomysł przeprowadzenia akcji, która pozwoli nam zmotywować dzieci, młodzież i dorosłych do aktywności fizycznej w warunkach domowych. Akcja „wypaliła”, dzieci i ich rodzice zaczęli wysyłać do mnie krótkie „filmiki i fotki” z ich codziennej aktywności fizycznej. Szybko do naszej akcji przyłączył się Andrzej Supron Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego oraz medalista Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy w zapasach, który nagrał filmik promujący naszą akcję:

Do Andrzeja Suprona dołączyli Karol Strasburger (Familiada), trenerzy piłkarscy Legii Warszawa, Damian Janikowski (medalista Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i zawodnik MMA) oraz prasa i inni znani sportowcy, trenerzy, Prezydent Miasta Zamościa oraz inne osoby publiczne promujące akcję.

Warto dodać, że Polski Komitet Olimpijski objął patronatem akcję "POGOŃ WIRUSA". Sportowcy i trenerzy zaczęli nagrywać filmiki, na których są wyzwania sportowe dla uczestników akcji.

Dzieci i ich rodzice skupione w naszym małym klubie stały się inspiracją dla dzieci i zawodników z innych województw. Prosimy o przyłączenie się do naszej akcji, dzięki czemu dzieci i rodzice z naszej małej miejscowości uwierzą w siebie, a pozostali uczestnicy jeszcze bardziej zmotywują się do aktywności w warunkach domowych. Prosimy również o nagranie specjalnie dla dzieci, które są uczestnikami naszej akcji (może to być np. telefonem) wyzwania sportowego, takiego jakie wcześniej robili inni sportowcy, trenerzy - zaprasza organizator akcji, Pan Daniel Chwastek.

W imieniu Polskiego Związku Unihokeja zapraszamy wszystkich przedstawicieli naszej dyscypliny do włączenia się w akcję. Proponujemy zarówno nagrywanie filmików z treningów, jak i również krótkie materiały foto i video w formie Facebook i Instagram Stories. Oznaczajcie je hasztagiem #PogońWirusa. Możecie również oznaczać naszą stronę @PolskiUnihokej na Facebook'u i Instagramie, a my chętnie udostępnimy Wasze materiały!


 

Przykładowe materiały mówiące o akcji:

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=eWuff1alwEI 

Facebook:

https://www.facebook.com/czajnia/videos/247336893181850/ 

https://www.facebook.com/daniel.chwastek/posts/10213105035460494 

https://www.facebook.com/daniel.chwastek/videos/10212843313957620/ 

Zapasy.org:

- https://www.zapasy.org.pl/articles/karol-strasburger-i-andrzej-supron-pogonwirusa 

- https://www.zapasy.org.pl/articles/andrzej-supron-zostan-w-domu-i-pogon-wirusa?fbclid=IwAR11aKaGkQxBEiIEN-SyIG2hdjGdpdNwxSCDH-fzooJu3Osr5LZUjExpEuA