Podział punktów tylko w Gorzowie i Babimoście!

Nie milkną echa ostatnich spotkań Salming Ekstraligi Mężczyzn. W grupie A nowotarscy gracze w pełni wykorzystali atut własnego boiska. W grupie B pewnie po komplet oczek sięgnęli faworyci: MUKS Zielonka i AZS Politechnika Łódzka. Najciekawiej było w grupie C. Liderem pozostał Fenomen, który dał się zaskoczyć i w niedzielnym starciu potrzebował dogrywki, by pokonać UKS Prus Żary. Pierwsze ekstraligowe mecze w Gorzowie przyniosły wiele emocji. Zawodnicy KS Wejherowo mogą sobie pluć w brodę, bo prowadzili już 5:0, a przegrali 7:8.

4 TKKF Jadberg Pionier Tychy 4 0 4 0 0 17 - 48 0

GÓRALE NIE ZWALNIAJĄ TEMPA! SZAROTKA WRACA NA DOBRE TORY!

Miejsce spotkań: HALA SPORTOWA W NOWYM TARGU OS. NIWA 4C, SP NR 4

Wilki z Sanoka tym razem nie nawiązały równorzędnej walki z przeciwnikiem. Wszystkie tercje w tym dwumeczu padły łupem KS Górale Now Targ, którzy z kompletem oczek umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli. W drugim starciu w tej grupie TKKF Pionier Jadberg Tychy nie sprostał Szarotce. Goście przyjechali pod Tatry w składzie dalekim od optymalnego, co nie pozwoliło zagrozić rywalom. Za trzy tygodnie obejrzymy nowotarskie derby, a Tyszanie udadzą się do Sanoka

7.10.2018 r., godz. 12:00

ZIELONKA Z KOMPLETEM, POLITECHNIKA LIDEREM!

Miejsce spotkań: HALA SPORTOWA IV LO TORUŃ, UL. WARSZAWSKA 1/5

Ta rywalizacja miała dwa zupełnie różne oblicza. Jedno to dwie tercje każdego pojedynku. Dobre i wyrównane. W trzecich partiach Łodzianie rozstrzygali mecz na swoją korzyść. Wielkie wrażenie budzi to, że Goście dysponowali szerszym składem niż Gospodarze. Dlatego też najprawdopodobniej nie zabrakło im sił na ostatnie dwadzieścia minut gry. Łodzianie pozostają liderem grupy, jednak wiedzą, że w kolejnych spotkaniach z MUKS Zielonka poprzeczka będzie zawieszona o wiele wyżej. MUKS przed wizytą w Łódzkiej Zatoce Sportu udał się w delegację do ULKS Józefina i dwukrotnie pewnie uporał się z rywalem. Starcie dwóch czołowych zespołów grupy zapowiada się ciekawie! Ponadto przed szansą na pierwsze punkty stanie ULKS, który pojedzie do Łochowa.

Miejsce spotkań: HALA SPORTOWA W OJRZANOWIE, UL. SZKOLNA 1

WIELKIE BOMBARDOWANIE GORZOWSKIEJ BRAMKI, PIERWSZY PUNKT PRUSA!

Miejsce spotkań: HALA OLIMPIA W BABIMOŚCIE, UL. ŻWIRKI I WIGURY 10A

W Babimoście byliśmy świadkami dwóch zupełnie odmiennych spotkań. Pewne sobotnie zwycięstwo Gospodarzy 7:0 i drżenie o wynik w niedzielę. Co dziwniejsze, Fenomen dał się dogonić dopiero w ostatniej tercji. Wielkie ambicje i serca do walki unihokeistów z Żar zostały nagrodzone! Odebrali cenny punkt liderowi. W drugiej konfrontacji w tej grupie było chyba jeszcze ciekawiej. Zawodnicy z Wejherowa w pierwszym meczu oddali 47 celnych strzałów i... przegrali. Maciej Jastrzębski zanotował aż 45 obron! Gorzowianie strzelali zdecydowanie rzadziej (22 celne próby) i zdobyli pięć bramek. W niedzielę Wejherowo prowadziło już 5:0 w drugiej tercji i...  przegrało po dogrywce 8:7! Niesamowity charakter pokazali zawodnicy z I LO. Krótki materiał z tego wydarzenia znalazł się w TVP3 Gorzów (Klik - materiał z meczu od 6:18). Liderem grupy jest Fenomen. Na drugim miejscu Gorzów. Zawodnicy z  Żar i Wejherowa mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie między sobą.

KS Wejherowo

W klasyfikacji kanadyjskiej przewodzi aktualnie  Michał Sieńko (MUKS) - 24 punkty. Wyprzedza o jedno oczko Rafała Fijałkowskiego Politechniki Łódzkiej. Podium z dorobkiem 22 punktów zamykają Mateusz Antoniak (MUKS) i Wojciech Bojko (Gorzów).