Zarząd Polskiego Związku Unihokeja podjął decyzję o nieprzedłużaniu współpracy z trenerami Kadry Narodowej Mężczyzn. 

Jan Holovka oraz Libor Hrcek rozpoczęli swoją pracę jako trenerzy Kadry Narodowej Mężczyzn w roku 2016, przygotowując zespół do Mistrzostw Świata w Rydze. Poza światowym czempionatem na Łotwie poprowadzili również Kadrę Narodową na Mistrzostwach Świata w Czechach, Finlandii oraz na zakończonych w zeszłym tygodniu w Szwajcarii. 

Jednym w najważniejszych wydarzeń, w których udział wzięła Reprezentacja Polski pod wodzą Jana Holvki oraz Libora Hrcek, były Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2017 rozegrane we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zajęła w nich VI miejsce. 

Mistrzostwa Świata:
2016 Ryga - 13. miejsce
2018 Praga - 13. miejsce 
2020 Helsinki - 11. miejsce
2022 Zurich - 11. miejsce

The World Games 2017 - VI miejsce

Chciałbym serdecznie podziękować zarówno Janowi, jak i Liborovi za ich ogromny wkład oraz zaangażowanie w pracę z naszą narodową drużyną. Jestem przekonany, że ich wiedza, doświadczenie oraz zaszczepienie pozytywnych bodźców w zawodnikach Reprezentacji Polski będzie owocować również w przyszłości. Podjęcie decyzji o wspólnej współpracy ponad 7 lat temu uważam za bardzo dobrą decyzję i bardzo cieszę się, że mogliśmy przez tyle lat kontynuować wspólną współpracę. W tej chwili oceniamy jednak, że drużyna potrzebuje zmiany - pewnego rodzaju świeżości - dlatego zdecydowaliśmy się, aby od roku 2023 poszukać nowych szkoleniowców dla Kadry Narodowej Mężczyzn. Jeszcze raz dziękuję Janowi oraz Liborovi i życzę im samych sukcesów w dalszej trenerskiej karierze - Prezes Polskiego Związku Unihokeja, Janusz Sternicki. 

fot. Flickr IFF