Zapraszamy do lektury podsumowania turnieju "Moje Małe Mistrzostwa", który odbył się w miniony weekend w Łochowie.

Unihokej od małego!

To ogromna radość móc zobaczyć szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci aktywnie spędzające czas. Tak właśnie było w weekend 19-20 czerwca 2021 na łochowskich halach. W „Moich Małych Mistrzostwa Polski w unihokeju” uczestniczyły 43 drużyny z całej Polski. Turniej został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: chłopcy 2011 i młodsi, dziewczęta 2009 i młodsze oraz chłopcy 2009 i młodsi, w nowej formule 3+1. 

Tabela TOP 4 - chłopcy kat. 2009 i młodsi

 1. Aligator UKS Chwarzno Gdynia (woj. pomorskie)
 2. SKS Olimpia Łochów (woj. mazowieckie) 
 3. UKS Salezjanie Poznań (woj. wielkopolskie)
 4. UKS Jastrzębie z Żytowiecka (woj. wielkopolskie)

Tabela TOP 4 - chłopcy kat. 2011 i młodsi

 1. UKS Kołaczkowo (woj. wielkopolskie)
 2. UKS Bankówka Zielonka (woj. mazowieckie)
 3. SKS Olimpia Łochów (woj. mazowieckie)
 4. UKS Jedynka Orzysz (woj. warmińsko - mazurskie)

Tabela TOP 4 - dziewczęta kat. 2009 i młodsze

 1. INTERPLASTIC Olimpia Osowa 
 2. UKS Kopla Paczkowo 
 3. UKS Bankówka Zielonka
 4. UKS Pancerni Żurawica

Rywalizacja odbywała się pod czujnym okiem sędziów i zawodników Polskiego Związku Unihokeja. Emocji nie zabrakło. Mecze były zacięte, czasem nawet nerwowe, ale wszystko w duchu fair play. Pozostaje mieć nadzieję, że na boisku zobaczyliśmy przyszłych reprezentantów Polski w unihokeju!

Nagrody i medale wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie Pan Sławomir Ryszawa oraz Prezes Polskiego Związku Unihokeja Pan Janusz Sternicki. Tak naprawdę wygrali wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział w tych zawodach!

To ważne, aby wśród młodzieży od najmłodszych lat zaszczepiać ducha sportowej rywalizacji i pracy nad samym sobą. Przebywanie wśród rówieśników z pewnością pozytywnie wpłynie na ich rozwój. Sport to naprawdę zdrowie, a wysiłek fizyczny kształtuje młode osoby i buduje ich charakter. Do zobaczenia za rok! 


Zadanie zostało sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Węgrowskiego, Gminy Łochów oraz Stowarzyszenie Klub Sportowy Olimpia Lochów.

Opracował: Karol Miszczuk