W sobotę zakończył się Turniej Polish Open, a konkretnie: jego 8. edycja, rozgrywana w Katowicach w dniach 2-4 września. Zapraszamy na jego podsumowanie!

Polish Open w pierwotnej wersji miał składać się z fazy grupowej (4 uczestników; mecze każdy z każdym) oraz finałowej (zespoły z miejsc 1 i 2 - finał, drużyny z miejsc 3 i 4 - mecz o 3. miejsce). Niestety w tym roku byliśmy zmuszeni przerwać turniej przedwcześnie i odwołać 3 mecze:

  • 4 września: Czechy - Słowacja (ostatnie spotkanie fazy grupowej, godzina 18:00)
  • 5 września: Mecz finałowy i mecz o 3. miejsce

Jak wszyscy wiemy - trudne czasy, w jakich aktualnie przychodzi nam żyć, wymagają trudnych decyzji. Ta była spowodowana pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u jednego z uczestników 8. Polish Open. Zdajemy sobie sprawę, że zdrowie graczy i ich udział w rozgrywkach ligowych, które ruszają w ten weekend, a także wyjazd na grudniowe Mistrzostwa Świata są w tej chwili najważniejsze. Dlatego też turniej zakończyliśmy po rozegraniu 5 z 8 spotkań.

 

Po wielogodzinnych naradach, trwających do późnych godzin nocnych w sobotę, wspólnie z przedstawicielami 4 drużyn uczestników i sztabem organizacyjnym, zdecydowaliśmy się zakończyć turniej bez ustalania końcowej klasyfikacji. Mimo zbyt wczesnego zakończenia 8. Polish Open, jesteśmy naprawdę szczęśliwi i wdzięczni, że do Polski zawitały narodowe reprezentacje Szwajcarii, Czech i Słowacji, które zarówno na boisku, jak i poza nim dały z siebie wszystko, by turniej w Katowicach przeszedł do historii jako wyjątkowe wydarzenie wśród międzynarodowych imprez unihokeja - mówią organizatorzy turnieju.

Oficjalnie, w ramach 8. Polish Open, rozegrano więc 5 międzynarodowych spotkań, których wyniki przedstawiają się następująco:

Data Godzina Faza Gospodarz Gość Wynik
02.09 16:00 Grupowa Team flag of SVK M SVK M Team flag of SUI M SUI M 4 - 5
02.09 18:59 Grupowa Team flag of POL M POL M Team flag of CZE M CZE M 2 - 15
03.09 16:00 Grupowa Team flag of CZE M CZE M Team flag of SUI M SUI M 8 - 6
03.09 19:00 Grupowa Team flag of POL M POL M Team flag of SVK M SVK M 1 - 9
04.09 15:00 Grupowa Team flag of SUI M SUI M Team flag of POL M POL M 13 - 2

Mając na uwadze pozytywny feedback, jaki otrzymaliśmy od uczestników i obecnych w Katowicach widzów, żywimy nadzieję, że nie po raz ostatni do Polski zawitali zawodnicy ze ścisłej, światowej czołówki naszej dyscypliny sportu. Przed nami wciąż wiele pracy, ale już teraz możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że starania włożone w organizację tej imprezy, mimo jej przedwczesnego zakończenia, nie poszły na marne.

Turniej w Katowicach zakończyliśmy wspólnym zdjęciem Reprezentacji Polski z doskonałą ekipą wolontariuszy, na czele z człowiekiem, który stał za całym organizacyjnym sukcesem całej 8. edycji Polish Open: Panem Tomaszem Maśnicą. W tym miejscu pragniemy więc raz jeszcze podziękować wszystkim wolontariuszom, opiekunom drużyn (team guides), obsłudze hali, fotografom, obsłudze medycznej, spikerom, obsłudze sekretariatu meczowego, ekipie realizującej oprawę muzyczną, dźwiękową i świetlną (Extreme Sound), a także ekipie przeprowadzającej transmisję TV na żywo z meczów (WSG).

Dziękujemy także za gościnę, niezwykłe zaangażowanie, nieocenioną pomoc i doskonałą współpracę organizacyjną: Miastu Katowice oraz klubowi UKS Gladiator 23 Katowice. Liczymy, że to dopiero początek owocnej współpracy przy organizacji unihokejowych wydarzeń!

Ponadto słowa podziękowania kierujemy do partnerów i sponsorów 8. Polish Open:

Dziękujemy także przedstawicielom mediów za przybycie lub/i pomoc w promocji medialnej wydarzenia. Podziękowania kierujemy do:

Dziękujemy również wszystkim Kibicom za przybycie do Katowic i już teraz zachęcamy do trzymania kciuków za nasze Reprezentacje: kobiecą i męską podczas turnieju 6 Narodów, który zaplanowano w Trenczynie (Słowacja) na 15-17 października.


Drodzy Państwo, kochani Przyjaciele unihokeja - wiedzcie, że to właśnie ci ludzie i te organizacje stoją za tym, że cały turniej stał na najwyższym, światowym poziomie. Od dawna wierzymy, że tylko WSPÓLNYMI siłami i przy tak dużym zaangażowaniu ludzi pełnych pasji możemy iść na przód. Tak też było tym razem.

DZIĘKUJEMY, że RAZEM z Wami możemy tworzyć i rozwijać Polski Unihokej!