Image

4-5 czerwca podczas zgrupowania kadry kobiet zostały rozegrane mecze sparingowe z miejscową drużyną Olostrom. Pierwszy mecz Polki wygrały 7-5, lecz w drugim musiały uznac wyższość gospodyń i uległy 4-7. Zobacz wyniki tych spotkań.

Piątek 03.07.2009

Reprezentacja Polski w kategorii seniorek, która odbywa zgrupowanie w szwedzkim Olofstrom rozegrała mecz treningowy z drużyną z miejscowego klubu. Spotkanie to było świetną  okazją, do wypróbowania wielu nowych założeń taktycznych, które staramy się wprowadzić do naszej gry. Dlatego też głównym założeniem tego meczu było ćwiczenie nowego sposobu gry, wynik był dla nas sprawą drugorzędną.

Mecz rozpoczął się od szybkiej straty bramki i już po chwili gospodynie mogły cieszyć się z prowadzenia. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1, kiedy po szybkiej kontrze Irena Mroch doprowadziła do wyrównania umieszczając piłkę w pustej bramce przeciwnika.

W drugiej tercji w naszej grze pojawiło się sporo błędów, nie spełniając założeń trenera przegrałyśmy tą część gry 3:1.

Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców trzecia tercja, pomimo zmęczenia, była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Świetne przechwyty, kontrataki i obrony dały nam sporo sytuacji podbramkowych. Statystyki strzałów mówią same za siebie: Polska -13, Olofstrom – 4. Rozstrzelane napastniczki reprezentacji Polski aż 5 razy pokonały bramkarkę przeciwniczek, co dało nam końcowe zwycięstwo w tym spotkaniu 5:7.

Bramki: Irena Mroch (Hanna Samson), Monika Waksmundzka, Karolina Dutkiewicz, Agata Plechan (Karolina Dutkiewicz), Adrianna Kwiecińska (Irena Mroch), Natalia Łęgowska (Hanna Samson), Klaudia Koszela ( Agnieszka Mattfin)

Skład druzyny: Hanna Samson, Julia Jurkowska, Adrianna Kwiecińska, Natalia Łęgowska, Irena Mroch, Aniela Stelmasiewicz, Emilia Grzelak, Agata Sarna, Monika Waksmundzka, Magdalena Krzystyniak, Bogna Zielenkiewicz, Małgorzata Pazio, Agata Plechan, Marta Stachowiak, Karolina Dutkiewicz, Klaudia Koszela, Agnieszka Mattfin

Trener: Bogdan Zajdziński, Christer Bertilsson

Sobota 04.07.2009

W drugim treningowym spotkaniu reprezentacja Polski zmierzyła się ponownie z drużyną z Olofstrom, która tym razem wystąpiła w najsilniejszym składzie. Nasze przeciwniczki pamiętając porażkę z dnia poprzedniego, rozpoczęły mecz bardzo zmotywowane i głodne zwycięstwa. O dobrej grze szwedzkich zawodniczek świadczy wygrana pierwszej tercji 4:2.

Potrzebne były zmiany taktyczne, podobnie jak i w pierwszym meczu pojawiły się nowe pomysły , głównie obrony, które starałyśmy się wprowadzić  do naszej gry. Mimo to, ponownie przeciwniczki okazały się lepsze wygrywając tercję 2:1. W ostatniej części spotkania zależało nam na zdobyciu jak największej ilości bramek, aby doprowadzić do wyrównania stanu meczu. Nie udało się, padła tylko jedna bramka. Ostateczny wynik spotkania – porażka Polek 7:4.

Bramki: Monika Waksmundzka (Klaudia Koszela), Klaudia Koszela (Agata Sarna), Monika Waksmundzka (Klaudia Koszela), Marta Stachowiak (Karolina Dutkiewicz)

autor: Agata Plechan