Za nami Mistrzostwa Dzieci w Łochowie. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem końcowy organizatora.

Dziecięce mistrzostwa w Łochowie!

Kolejna świetna impreza za nami. Odbyła się w najbardziej rozpoznawalnym z tej dyscypliny mieście w naszym regionie, gdzie od ponad 15 lat istnieje klub Olimpia Łochów. W dniach 18-19.06.2022 r. rozegrano Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju.

Mimo młodego wieku zawodników emocji nie brakowało, a końcowe rozstrzygnięcia bardzo zaskoczyły kibiców. Turniej wygrały wszystkie drużyny. Pomimo ostatecznej klasyfikacji każdy z zawodników mógł czuć się wyróżniony i otrzymać pamiątkowy medal. Wyniki nie były najważniejsze. To doskonała okazja do podjęcia sportowej rywalizacji i spróbowania swoich sił w ogólnopolskim wydarzeniu.

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 50 drużyn z całej Polski. Od ekip ze Śląska po Trójmiasto. Mecze rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy rocznik 2010 i młodsi, 2012 i młodsi oraz dziewczęta rocznik 2010 i młodsze), na dwóch łochowskich halach sportowych. To w sumie ponad pięciuset młodych adeptów unihokeja.

W kat. 2012 triumfowała SKS Olimpia Łochów, która w finale pokonała UKS Bankówkę Zielonka (wyniki tutaj).

Najlepszą dziewczęcą drużyną w kat. 2010 i młodsze okazały się UKS Wilki Godkowo, które wygrały 4:2 z Młodymi Wilkami Zabrodzie (wyniki tutaj).

W kategorii chłopców z rocznika 2010 najlepszą ekipa okazała TTKK Pionier Tychy (wyniki tutaj).

Mecze były zacięte, czasem nawet nerwowe, ale wszystko odbyło się w duchu fair play. Rozegrano  blisko 200 meczów, w których padło łącznie 1000 bramek. Wszystkie zdobyte gole były wyjątkowe i sprawiały dzieciom mnóstwo radości. Pozostaje mieć nadzieję, że na boisku zobaczyliśmy przyszłych reprezentantów Polski w unihokeju. Nagrody i medale wręczył burmistrz Łochowa Pan Robert Gołaszewski oraz Prezes Polskiego Związku Unihokeja Pan Janusz Sternicki.

Impreza to organizacyjny i sportowy sukces. To duże wydarzenie, które odbyło się dzięki zaangażowaniu Polskiego Związku Unihokeja i Stowarzyszenia Klub Sportowy Olimpia Łochów. Zadanie został dofinansowane z budżętu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Węgrowskiego i Gminy Łochów. 

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka impreza w Gminie Łochów. Bardzo ważne jest, by już od najmłodszych lat wszczepiać w dzieci pasję do sportu, aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji. Była to też okazja do nawiązania znajomości oraz integracji całego unihokejowego środowiska, które z roku na rok staje się coraz większe.

Do zobaczenia!

W imieniu organizatorów: Karol Miszczuk