3 zwycięstwa i 1 porażka - takim bilansem oraz awansem na MŚ w Szwajcarii swój udział w Eliminacjach na Łotwie zakończyła Reprezentacja Polski Mężczyzn.

Fot. IFF Flickr

Eliminacje do Mistrzostw Świata odbywały się 25-28 maja w łotewskim Koceni, gdzie Polacy rywalizowali w turnieju eliminacyjnym EUR2, na który składały się 2 grupy:

  Grupa C   Grupa D
Szwecja Norwegia
Węgry Polska
Francja Belgia
    Liechtenstein

Nasi reprezentanci w pierwszym meczu grupowym zmierzyli się z Belgią, którą pokonali pewnie i wysoko, bo aż 7:1. Nieco cięższa przeprawa czekała nas - jak się okazało - z Liechtensteinem, choć wydaje się, że był to po prostu ten "jeden gorszy mecz na turnieju". Finalnie najważniejsze jednak, że zwycięski (4:2). W ostatniej potyczce o 1. miejsce w grupie i bezpośredni awans na MŚ niestety musieliśmy uznać wyższość wyżej notowanych Norwegów (0:4).

>>> Komplet wyników i statystyki

Zajęcie 2. lokaty w pierwszej fazie rozgrywek upoważniało nas jednak do gry o 3. miejsce w całym turnieju EUR2, w który zmierzyliśmy się z drugim zespołem grupy C - Francją. Mecz ten od początku do końca przebiegał pod nasze dyktando, choć Francuzi również mieli "swoje momenty" (po dwóch tercjach prowadziliśmy tylko 2:1). Chłodna głowa i konsekwencja pozwoliła jednak naszym Reprezentantom pewnie i bez nerwowej końcówki powiększyć w ostatniej odsłonie prowadzenie i ostatecznie zwyciężyć 4:1, tym samym zapewniając nam awans na Mistrzostwa Świata, które w listopadzie rozpoczną się w Szwajcarii.

Końcowa klasyfikacja wszystkich europejskich turniejów eliminacyjnych

(awansowało 10 drużyn + 11-tą europejskim zespołem będzie gospodarz - Szwajcaria)

EUR1

1. Finlandia kwalifikacja
2. Łotwa kwalifikacja
3. Dania kwalifikacja
4. Estonia kwalifikacja
5. Islandia  
6. Wielka Brytania  
7. Niderlandy  
8. Ukraina  

 

EUR2

1. Szwecja kwalifikacja
2. Norwegia kwalifikacja
3. Polska kwalifikacja
4. Francja  
5. Węgry  
6. Liechtenstein  
7. Belgia  

 

EUR3

1. Słowacja kwalifikacja
2. Czechy kwalifikacja
3. Niemcy kwalifikacja
4. Słowenia  
5. Hiszpania  
6. Austria  
7. Włochy  
8. Wybrzeże Kości Słoniowej