Podsumowanie ostatniej kolejki: wyniki, wypowiedzi zawodniczek i aktualna tabela.

fot. Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

W zaległych meczach Energa Ekstraligi Kobiet w Unihokeju PKS MOS Zbąszyń 2-krotnie pokonał zespół KS Górale Nowy Targ i zapewnił sobie 2. miejsce w tabeli na koniec rundy zasadniczej. Wyniki starć, które rozgrywane były w Zbąszyniu okazały się wysokie, ale przebieg gry nie aż tak jednostronny - o czym wspominają zawodniczki w prezentowanych w tym wpisie wypowiedziach.

 

PKS MOS Zbąszyń - KS Górale Nowy Targ 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

PKS MOS Zbąszyń - KS Górale Nowy Targ 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

Kamila Kotecka - Zbąszyń:

Mecze z Góralkami były dla nas ważne, miałyśmy motywację, aby zdobyć komplet punktów i to nam się udało! Jestem dumna z drużyny, ponieważ trzymałyśmy się wyznaczonych celów. Mecze były zacięte, było dużo gry ciałem, jednak udało nam się rozpracować przeciwnika i wykorzystać jego błędy, co odzwierciedlały wyniki spotkań. Teraz jesteśmy skupione na ostatnim meczu grupowym z Jedynką Trzebiatów, a potem już tylko prosta droga do play-off. Trzymajcie kciuki za moją drużynę!

Klaudia Dunaj - Górale Nowy Targ:

W ubiegły weekend rozegrałyśmy mecze ze Zbąszyniem, które zdecydowanie nie należały dla nas do tych z cyklu łatwej przeprawy. Dziewczyny wykazały się niesamowitym przygotowaniem zarówno motorycznym, jak i taktycznym, czego osobiście szczerze się spodziewałam. Myślę, że każda z nas zostawiła na boisku ogrom siły, zaangażowania i determinacji w obu spotkaniach. Walka pomimo wysokiego zwycięstwa Zbąszynianek była zacięta i to my zagrażałyśmy bramce przeciwniczek, niestety nie wykorzystując przy tym swoich stuprocentowych sytuacji bramkowych. Szybkie i skuteczne kontry ze strony Zbąszynianek w sposób natychmiastowy mściły się na naszą niekorzyść.

Osobiście chciałabym podziękować swojej Drużynie, za to, że nie jednokrotnie pokazała, w jaki sposób pomimo wielu przeciwności losu jest w stanie stawić czoła zespołom znajdującym się w czołówce tabeli. Jestem dumna z tego, że mogę być częścią Góralek. Ze swojej strony życzymy powodzenia drużynom TOP4 w dalszej fazie medalowej, a co tam będzie się działo - może okazać się również niespodzianką! Trzymamy kciuki.


Energa
Sponsorem Tytularnym Ekstraligi Unihokeja jest Grupa ENERGA. 
#EnergaUnihokej - razem możemy więcej.

Aktualna tabela Energa Ekstraligi Unihokeja Kobiet: