Polski Związek Unihokeja wraz z lokalnymi organizatorami podjął decyzję o odwołaniu 16. edycji międzynarodowego turnieju Polish Cup.

PZUnihokeja jako główny organizator, jak i lokalni organizatorzy (Zbąszyń, Rakoniewice, Nowy Tomyśl) od początku byli gotowi, by przeprowadzić imprezę na najwyższym poziomie. Przygotowanie tak ważnego wydarzenia wymaga jednak czasu. Tymczasem zgodnie z wytycznymi Rządu, od 28 grudnia do 17 stycznia ogłoszone zostało całkowite zamknięcie wielu dziedzin naszego codziennego życia, w tym hoteli i sportu. Brak pewności, co do dalszych decyzji Rządu wobec pandemii uniemożliwia przygotowanie tej imprezy w takim wymiarze, jak w latach minionych.

Dlatego też, biorąc odpowiedzialność za przygotowanie Polish Cup 2021, nie można było pozwolić sobie na dalsze trzymanie w niepewności Kadr Narodowych - uczestników Polish Cup.

Z dniem dzisiejszym i z wielką przykrością została więc podjęta decyzja o całkowitym anulowaniu imprezy.

- Z głębokim żalem, po konsultacji z naszymi lokalnymi partnerami, podjęliśmy decyzję, aby turniej w lutym 2021 roku nie odbył się. Jest to doskonała marka i reklama naszej dyscypliny. W tym roku ciężko jest przewidzieć co wydarzy się za tydzień, a co dopiero na przestrzeni 2 czy 3 miesięcy, więc ryzyko, jeszcze w kontekście ostatnich i nagłych zmian obostrzeń, było zbyt duże - powiedział członek Zarządu Polskiego Związku Unihokeja, Marcin Rudziński.

Mimo wszystko mamy nadzieję, że zbliżający się rok 2021, rok "4 mistrzostw świata" dla naszej dyscypliny, będzie czasem pełnym sukcesów i dalszego prężnego rozwoju unihokeja!