Reprezentacja Polski pauzuje w 3 dniu rozgrywanych w Neuchatel Mistrzostw Świata. Postanowiliśmy przyjrzeć się dotychczasowym wynikom oraz statystykom nie tylko Reprezentantek Polski. 

Dotychczas na boisku Biało-Czerwone spędziły łącznie 120 minut. W pierwszym spotkaniu musiały uznać wyższość Finek, aby kolejnego dnia skutecznie pokazać wysoki poziom swoich umiejętności i bez większego problemu pokonać Niemki

 

Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce w drugim z niedzielnych pojedynków, gdzie Finlandia - czekająca na zwycięstwo w światowym czempionacie od 2001 roku - musiała uznać wyższość gospodyń turnieju, ulegając im 4-7 (skrót meczu). O komentarz do tego wyniku poprosiliśmy trenera naszej drużyny, Christera Bertilssona.
- Ten wynik to oczywiście niespodzianka, ale drużyna gospodarza turnieju zawsze może zaskoczyć. Czy wynik ten wpływa jakoś na nasze przygotowanie do ostatniego meczu grupowego, właśnie ze Szwajcarkami? - Ten wynik sprawił, że pojedynek ze Szwajcarią nie będzie szczególnie ważny. Wszystko wskazuje na to, że zajmiemy III miejsce w grupie, bo raczej mało prawdopodobne jest, abyśmy wygrali z nimi 7 bramkami. Ale cieszę się, bo będzie to szansa, aby jeszcze lepiej przygotować się do kolejnych, ważniejszych spotkań - podsumowuje szkoleniowiec. 

Finki dzisiaj (poniedziałek) zmierzą się w swoim ostatnim spotkaniu z Niemkami i ciężko przewidywać, aby miały jakikolwiek problem z pokonaniem podopiecznych Simona Brechbuhlera. Ostatnie grupowe spotkanie Polek rozpocznie się jutro o godz. 19:30. 


Po dwóch spotkaniach I miejsce w grupie A zamuje Szwajcaria, która wyprzedza Finlandię i Polskę. Czerwoną latarnią jest drużyna Niemiec, która prawdopodobnie zakończy fazę grupową bez punktu.  

Grupa A

Poz  
Drużyna
M W R P Bramki Pkt
1 Szwajcaria Szwajcaria 2 2 0 0 19 - 5 4
2 Finlandia Finlandia 2 1 0 1 18 - 10 2
3 Polska W Polska W 2 1 0 1 7 - 15 2
4 Niemcy Niemcy 2 0 0 2 2 - 16 0

Najwięcej punktów na swoim koncie uzbierała do tej pory MVP poprzednich Mistrzostw Veera Kaupi, która mając na koncie 7 oczek o 1 punkt wyprzedza swoją siostrę Oonę. W pierwszej dziesiątce znajduje się także Justyna Krzywak, która z dorobkiem trzech trafień i jednej asysty zajmuje na ten moment 5. pozycję. 

Najwyższe zwycięstwo w pierwszych dwóch dniach imprezy odnotowały Szwedki, które rozgromiły Słowaczki aż 23-1 (skrót meczu). Swojego zaskoczenia takim obrotem spraw nie kryła jedna z liderek słowackiej drużyny Michaela Šponiarová, która przyznała po meczu, że nie spodziewały się aż takiego wyniku, tym bardziej, że w I tercji także miały swoje okazje, które mogły wykorzystać. Otwarta gra nie przyniosła nam oczekiwanego efektu, więc trzeba zapomnieć o tym meczu i dobrze przygotować się do kolejnych, podsumowała dla szfb.sk.

Pełna tabela i wyniki po 2 dniach Mistrzostw Świata...

Informacje z ostatniej chwili mówią także, że kontuzja wykluczyła z dalszej gry na Mistrzostwach w Reprezentacji Czech Gabrielę Tozickovą. Zastąpi ją zaledwie 17-letnia Michaela Kubečková. 


WYNIKI DWÓCH PIERWSZYCH DNI MISTRZOSTW ŚWIATA W NEUCHATEL

        

 

Źródło: floorball.sport, szfb.sk, flickr.com