Niezmiernie miło nam poinformować o kolejnym kroku czynionym przez polskie środowiska unihokejowe w kierunku popularyzacji naszej dyscypliny wśród najmłodszych. Tym razem wrocławskie środowisko unihokejowe postarało się o organizację Dolnośląskiej Ligi Podstawówek!

Dolnośląska Liga Podstawówek jest inicjatywą wrocławskiego środowiska unihokejowego skupionego w stowarzyszeniu zwykłym Silesia Floorball.org. W rozgrywkach wystartują drużyny mikstów (chłopcy i dziewczęta) rocznik 2004 i młodsi ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. Wśród zgłoszonych drużyn są uczestnicy projektu „Unihokej uczy, bawi i wychowuje” Dolny Śląsk z edycji 2015 i 2016. Dolnośląska Liga Podstawówek ma stwarzać szkołom z Dolnego Śląska możliwość cyklicznej rywalizacji sportowej w trakcie roku szkolnego, poza rozgrywkami SZS Dolny Śląsk, które mają charakter jednorazowy.

Planujemy udział 15 drużyn (6 drużyn Północ, 4-5 drużyn Centrum​, 4 drużyny Południe). Nastawiamy się na szkoły, które brały dotychczas udział w projekcie i bawią się w unihokeja "na poważnie". Rozgrywki tworzymy głównie z myślą o większej ilości gier, gdyż niektórzy zgłaszali nam, że jest ich zbyt mało. Zapraszamy wszystkich, ale nie naciskamy na te szkoły, które nie są chętne do udziału w lidze. Turniej ma być podbudową dla startu w rozgrywkach PZUnihokeja oraz płaszczyzną do integracji środowiska i aktywizacji dzieci - mówi główny koordynator ligi, Dominik Wojciechowski.

W przyszłej edycji, w okresie od listopada 2017 do maja 2018, planowane jest rozgrywanie w trzech strefach regionalnych (północ, centrum, południe) turniejów eliminacyjnych. Turniej finałowy dla 6 najlepszych drużyn odbędzie się w czerwcu 2018. Organizatorzy liczą, że zapoczątkowana działalnością społeczną wrocławskiego środowiska oraz ministerialnym projektem „Unihokej uczy, bawi, wychowuje” popularyzacja gry w unihokeja będzie kontynuowana i doprowadzi do ścisłej integracji dolnośląskiego środowiska związanego z unihokejem. Oczekuje się aktywizacji wielu zasłużonych ośrodków zajmujących się unihokejem oraz tych, które uzyskały wsparcie na zainicjowania treningów sekcji szkolnych. Zarówno w turniejach eliminacyjnych, jak i finałowym drużyny rywalizować będą systemem grupowym, a następnie rozegrana zostanie faza pucharowa. Turniej rozegrany zostanie zgodnie z przepisami Polskiego Związku Unihokeja.

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące Dolnośląskiej Ligi Podstawówek - Edycja 2017, w tym informacja jak zgłosić swoją drużynę do Ligi.

Organizatorzy

Polski Związek Unihokeja
Silesia Floorball.org stowarzyszenie zwykłe

Kontakt

Koordynator Ligi
Dominik Wojciechowski, tel.: 888 696 659, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy Regionalni
Północ - Ryszard Węgrzyn, tel.: 691 969 821, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum - Tomasz Podżorski, tel.: 504 355 090, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Południe - Krzysztof Twardak, tel.: 511 991 680, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce

Północ: Szkoła w Chobieni, Szkolna 2, 59-305 Chobienia
Centrum: SP 90 Wrocław, ul. Orzechowa 62, 50-540 Wrocław
Południe: SP Piława Dolna, Główna 50, 58-241 Piława Dolna
Finał: SP 47 Wrocław, ul. Januszowicka 35-37, 53-135 Wrocław

Termin

Północ: 19 maja 2017 r. godz. 9:30
Centrum: 26 maja 2017 r. godz. 9:30
Południe: 26 maja 2017 r. godz. 10:00
Finał: 2 czerwca 2017 r. Godz. 10:00

Zgłoszenia

Zgłoszenia udziału należy przesyłać na adresy e-mail odpowiednich Organizatorów Regionalnych w wyznaczonych przez nich terminach (w zgłoszeniu: nazwa szkoły, lista zawodników, opiekun drużyny).

Na termin zawodów należy dostarczyć w formie pisemnej:

1. ostateczną listę zawodników wraz z numerami PESEL i numerami koszulek,
2. zgody rodziców zawodników na uczestnictwo w turnieju,
3. oświadczenia rodziców zawodników o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach,
4. legitymacje szkolne (do weryfikacji).

Regulamin rozgrywek

Regulamin rozgrywek dostępny w poniższym załączniku:

Attachments:
Download this file (Regulamin Dolnośląskiej Ligi Podstawówek 2017.pdf)Regulamin Dolnośląskiej Ligi Podstawówek 2017[Kliknij, aby pobrać]72 kB