Z przyjemnością informujemy, że w roku 2020 Polski Związek Unihokeja pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 80 000 zł na realizację nowego projektu „Polska Akademia Unihokeja - wznieś się na wyższy poziom”. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (szkoły podstawowe) oraz ma na celu upowszechnienie sportu, a w szczególności unihokeja na terenie Polski.


Energa
Sponsorem Tytularnym Ekstraligi Unihokeja jest Grupa ENERGA. 
#EnergaUnihokej - razem możemy więcej.

Nowy projekt Polskiego Związku Unihokeja "Wznieś się na wyższy poziom - Polska Akademia Unihokeja" ma za zadanie zaspokoić stale rosnące zainteresowanie uprawianiem unihokeja w Polsce. W dalszym ciągu chcemy upowszechniać unihokej na bazie istniejących klubów i ośrodków szkolenia unihokeja, ale także dać podstawy do budowy nowych.

Polska Akademia Unihokeja to projekt długofalowy. Zakłada on realizację wielu zadań przy współpracy Polskiego Związku Unihokeja, Okręgowych Związków Sportowych, Klubów, Jednostek Samorządu Terytorialnego, jak i innych pozyskanych Partnerów.

Główne, stawiane cele, zakładają rozwijanie unihokeja w różnych rejonach kraju poprzez tworzenie Centrów Szkolenia Unihokeja, Ośrodków Szkolenia Unihokeja oraz modyfikację programu Animator Unihokeja.

Podążając dalej w kierunku rozwoju unihokeja i analizując potrzeby, także te płynące ze środowiska unihokejowego zainteresowanego współpracą z Polskim Związkiem Unihokeja, będziemy dalej rozwijać swoje działania w ramach Polskiej Akademii Unihokeja. Ma to być inwestycja przede wszystkim w dzieci poprzez oferowanie im bogatej oferty pozalekcyjnych zajęć sportowych prowadzonych przez dobrze przygotowaną kadrę trenerską i sędziowską, którą chcemy kształcić i wspierać oraz rozwój klubów i ośrodków szkoleniowych unihokeja:

  • tworzenie Centrów Szkolenia Unihokeja
  • tworzenie Ośrodków Szkolenia Unihokeja
  • kontynuacja zmodyfikowanego programu „Animator Unihokeja”,
  • konstruktywne szkolenia dla trenerów i sędziów
  • wsparcie klubów sprzętem sportowym
  • wsparcie trenerów i sędziów materiałami szkoleniowymi

Aż 70% środków finansowych projektu „Polska Akademia Unihokeja - wznieś się na wyższy poziom” zostanie skierowana poprzez Centra Szkolenia Unihokeja i Ośrodki Szkolenia Unihokeja oraz zmodyfikowany program „Animator Unihokeja” bezpośrednio do instruktorów i trenerów prowadzących zajęcia. Łącznie na zajęcia zostanie przeznaczona kwota 70 200 PLN a w zajęciach będzie brało udział 725 dziewcząt i chłopców.

Pozostałe środki finansowe przeznaczone są na podnoszenie kompetencji kadry trenerskiej. Zorganizowany zostanie kurs instruktora unihokeja i 8 szkoleń sędziowskich.

Realizując program mamy zamiar wyposażyć instruktorów i trenerów w nowoczesne materiały szkoleniowe w postaci filmów na płytach DVD (pierwsza część została wydana w 2019 roku). Mamy nadzieję, że posłuży ona szerokiej Kadrze trenerskiej w czasie treningów i zajęć pozalekcyjnych, które będą prowadzone nie tylko w ramach projektu „Polska Akademia Unihokeja - wznieś się na wyższy poziom”.

Realizując program liczymy na współpracę w szczególności z Klubami i Jednostkami Samorządu Terytorialnego przy tworzeniu Centrów Szkolenia Unihokeja i Ośrodków Szkolenia Unihokeja.

Szczegóły niebawem na stronie Polskiego Związku Unihokeja. Koordynatorem krajowym projektu jest Tomasz Wojciechowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.