Zapraszamy trenerów prowadzących zajęcia unihokeja do naboru do projektu Polska Akademia Unihokeja.

Oferta pozalekcyjnych zajęć sportowych w ramach Polskiej Akademii Unihokeja zostanie przeprowadzona na 3 różne sposoby a struktura finansowania programu szkolenia dzieci wygląda następująco:

1. w Centrach Szkolenia Unihokeja 2 trenerów prowadzi zajęcia średnio 3 razy w tygodniu od 24 sierpnia do 20 grudnia każdy z nich przeprowadza 30 jednostek treningowych po 90 min. Jednostka treningowa 90 zł brutto (60 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 30 zł ze środków jednostek samorządu terytorialnego lub od partnera). Należy zabezpieczyć kwotę 900 zł dla każdego trenera np.: ze środków jednostki samorządu terytorialnego, klubu, szkoły, sponsora,

2. w Ośrodkach Szkolenia Unihokeja 1 trener prowadzi zajęcia średnio 3 razy w tygodniu od 24 sierpnia do 20 grudnia przeprowadza 30 jednostek treningowych po 90 min. jednostka treningowa 90 zł brutto (60 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 30 zł ze środków jednostek samorządu terytorialnego lub od partnera). Należy zabezpieczyć kwotę 900 zł dla trenera np.: ze środków jednostki samorządu terytorialnego, klubu, szkoły, sponsora,

3. „Animator Unihokeja” prowadzi zajęcia średnio 2 razy w tygodniu 20 jednostek treningowych po 90 min.  od 24 sierpnia do 20 grudnia 2020 roku jednostka treningowa 90 zł brutto (60 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 30 zł ze środków jednostek samorządu terytorialnego lub od partnera). Należy zabezpieczyć kwotę 600 zł dla animatora np.: ze środków jednostki samorządu terytorialnego, klubu, szkoły, sponsora.

Zajęcia będzie mogła prowadzić osoba, która:

 • ma ukończone 18 lat, 
 • posiada minimum stopień asystenta instruktora unihokeja – zgodnie z systemem szkolenia PZUnihokeja,
 • posiada wykształcenie minimum średnie, 
 • do pracy w Centrum Szkolenia Unihokeja lub Ośrodku Szkolenia Unihokeja powinien posiadać 2-letnie doświadczenie w pracy w sekcji unihokeja lub przygotowanie pedagogiczne,
 • prowadzi zajęcia  w szkole, klubie lub innej jednostce prowadzącej zajęcia z zakresu   kultury fizycznej,
 • osoba ta nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46-50 w ustawie o sporcie.

Prowadzący zajęcia z unihokeja w ramach projektu "Wznieś się na wyższy poziom - Polska Akademia Unihokeja"  musi:

1. przeprowadzić test sprawności specjalnej składający się z :

 • odbicia piłki łopatką (forehand i backhand) 
 • Bieg z piłką do środka boiska z oddaniem strzału na bramkę backhandem 
 • Drybling między słupkami, odległość 60 cm 
 • Odbicie piłki o ławeczkę/bandę (markując podanie), wyjście na pozycję strzelecką i oddanie strzału na bramkę 
 • Obrót o 3600 z piłką i bieg z przyspieszeniem do rogu boiska 
  Szczegóły testu znajdują się na stronie Polskiego Związku Unihokeja.

2. przeprowadzić Test Narodowej Bazy Talentów i wprowadzić go do portalu Internetowego NBT

3. wziąć udział w jednym ze szkoleń zorganizowanych przez Polski Związek Unihokeja w ramach projektu "Wznieś się na wyższy poziom - Polska Akademia Unihokeja" – zgodnie z systemem szkolenia PZUnihokeja.


W zajęciach będą mogły brać udział dzieci spełniające następujące kryteria:

 • uczestnik musi spełnić wszystkie wymogi formalne w tym zgodę rodziców na udział w programie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby projektu
 • uczestnik zajęć raz w semestrze bierze udział w teście sprawnościowym,
 • uczestnik zajęć musi należeć do klubu, stowarzyszenia lub szkoły w ramach, których odbywają się zajęcia z unihokeja

Natomiast grupa ćwiczebna:

 • będzie składała się z dzieci w wieku 7-15 lat
 • może być nowa lub kontynuacją wcześniejszych zajęć
 • składa się z 25 osób
 • dopuszcza się żeby grupa ćwiczebna mogła być mieszana

Wnioskodawcami mogą być Centra lub Ośrodki Szkolenia Unihokeja posiadające certyfikat nadany przez Polski Związek Unihokeja (w roku 2020 wyjątkowo jeszcze Kluby, które się o ten certyfikat ubiegają), które przesyłają w imieniu swoich trenerów podpisane scany zapisane w formacie PDF wypełnionych załączników 1, 2 i 3, które załączone są poniżej.

Do programu Animator Unihokeja wnioskodawcami mogą być: uczniowskie kluby, szkolne kluby, międzyszkolne kluby, ludowe kluby, stowarzyszenia kultury fizycznej z osobowością prawną, szkoły, których zakres działania obejmuje rozwijanie sportu dzieci i młodzieży oraz jednostki samorządu terytorialnego osoby indywidualne, które dopiero rozpoczynają przygodę z unihokejem. Kandydaci przesyłają podpisane scany zapisane w formacie PDF wypełnionych załączników 1, 2 i 3, które załączone są poniżej.

W ramach realizacji programu przewidujemy przyznanie środków dla 20 trenerów i 9 animatorów, którzy, zorganizują 870 godzin treningów z unihokeja dla 725 dzieci w ramach pozalekcyjnych, bezpłatnych zajęć sportowych.

Zgłoszenia wraz z wypełnionymi załącznikami prosimy wysyłać do 22.08.2020 do godz. 21.00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Attachments:
Download this file (zał nr 1 Wniosek PAU.docx)Załącznik nr 1[Pobierz i wypełnij]106 kB
Download this file (zał nr 2 ośw uczest projektu.docx)Załącznik nr 2[Pobierz i wypełnij]104 kB
Download this file (zał nr 3 Ośw_zleceniobiorcy dla PZUnihokeja.doc)Załącznik nr 3[Pobierz i wypełnij]48 kB