Miło nam poinformować, iż w dniu wczorajszym (tj. 1 stycznia 2020) Sponsorem Tytularnym Ekstraligi Unihokeja Kobiet i Mężczyzn została Grupa ENERGA.

Jak do tego doszło?

Pozyskanie tak dużego sponsora to efekt dziesiątek rozmów, konwersacji oraz spotkań, które trwały od kilku miesięcy i prowadzone były przez członków Zarządu Polskiego Związku Unihokeja. Nie bez znaczenia była stale rosnąca w Polsce popularność unihokejowych turniejów młodzieżowych i dziecięcych (Puchar Bałtyku w Elblągu, czy Puchar Polski Dzieci), a także sukcesy naszej dyscypliny na świecie w postaci imprez międzynarodowych, które (w dużej mierze od czasu Mistrzostw Świata 2018 w Pradze) przyciągają na trybuny oraz przed telewizory/ekrany komputerów coraz więcej kibiców.

Kim jest Grupa ENERGA?

Jak czytamy na oficjalnej stronie www nowego Sponsora Tytularnego Ekstraligi Unihokeja, Grupa ENERGA jest: jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.


Fot. Grupa ENERGA

Wśród wartości grupy Energa znajdziemy: odpowiedzialny rozwój, wiarygodność i bezpieczeństwo, odwagę i innowacyjność oraz trwałe relacje, które jako Polski Unihokej również pragniemy nieustannie włączać w nasze działania. W tym sezonie zamierzamy bowiem działać wedle ważnego dla obu stron hasła: "#EnergaUnihokej - razem możemy więcej"!

Co konkretnie zyska Polski Unihokej?

Zaufanie jednej z największych w Polsce firm i jej chęć wkładu w rozwój unihokeja w naszym kraju jest dla nas bardzo ważny. Wierzymy, że dzięki tej współpracy skorzystają oba podmioty. Dla nas to spory krok w przód i bardzo dobra informacja dla klubów Ekstraligi, które dzięki sponsoringowi Grupy Energa SA będą mogły liczyć na realne wsparcie. Mistrzowie Polski Kobiet oraz Mężczyzn za zdobycie złotego medalu otrzymają gratyfikacje finansowe w wysokości 5 tysięcy złotych, a kibice w Polsce zobaczą transmisje online na żywo ze wszystkich meczów finałowych play-off - mówi o rozpoczęciu współpracy z nowym sponsorem prezes Polskiego Związku Unihokeja, Marek Chomnicki.

Wierzymy zarazem, że ten bardzo ważny krok w kierunku rozwoju Polskiego Unihokeja będzie początkiem długiej i owocnej współpracy, na której skorzysta zarówno Grupa ENERGA, jak i całe nasze środowisko.

Pliki do pobrania - nowe logo Ekstraligi

W związku z rozpoczęciem współpracy w zakresie sponsoringu polskiej Ekstraligi Unihokeja przez Grupę ENERGA prosimy wszystkie podmioty związane z rozgrywkami Ekstraligi o używanie nowego logo Ekstraligi Kobiet i Mężczyzn oraz dodawanie w swoich publikacjach w mediach społecznościowych oznaczeń #EnergaUnihokej. Pliki z nowym logo są do pobrania w załączniku poniżej. 

Attachments:
Download this file (Energa Ekstraliga Unihokeja Kobiet.pdf)Energa Ekstraliga Unihokeja Kobiet[Logo - druk]68 kB
Download this file (Energa Ekstraliga Unihokeja Kobiet.png)Energa Ekstraliga Unihokeja Kobiet[Logo - Internet]253 kB
Download this file (Energa Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn.pdf)Energa Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn[Logo - druk]69 kB
Download this file (Energa Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn.png)Energa Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn[Logo - Internet]260 kB