W serii "Kadrowe podsumowania roku" pochylamy się nad tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w każdej z 4 podstawowych kadr narodowych unihokeja: żeńskiej, męskiej, żeńskiej U19 oraz męskiej U19. Na koniec przedstawiamy kilka kluczowych informacji na temat Reprezentacji Polski Juniorów do lat 19.

Fot. SportowePodhale.pl

Pierwsza konsultacja Kadry Narodowej po MŚ

13-14.11.2021 r.

Po Mistrzostwach Świata w Brnie, podczas których Reprezentacja Juniorów U19 wywalczyła awans do dywizji A, sztab szkoleniowy dokonał analizy dotychczasowej pracy i jednocześnie rozpoczął przebudowę Kadry U-19. Podczas niej odbyła się pierwsza selekcja dużej grupy zawodników. Na kolejne zgrupowania powołano kandydatów do ponownej selekcji.

Turniej w Ostrawie

03.06-05.06.2022 r.

Z poprzedniego składu, w Kadrze zostało tylko 5 zawodników, więc konieczne było przeprowadzenie konsultacji. Trenerzy przyjrzeli się ponad 50 zawodnikom, z czego wyłonili 35-osobową grupę do dalszej selekcji. Wzięła ona udział w turnieju w Ostrawie w dniach 3-5 czerwca i zajęła tam 4. miejsce.

Turniej w Koprivnicach

26-28.08.2022 r.

Następnie Reprezentacja brała udział w turnieju w Koprivnicach w dniach 26-28 sierpnia. Rozgrywki te służyły przyjrzeniu się poszczególnym zawodnikom i przeanalizowaniu dotychczasowej pracy. 

Dwumecz z Reprezentacją Słowacji U19

01-02.10.2022 r.

Kolejnym etapem był dwumecz z Reprezentacją Słowacji w Nowym Targu w dniach 1-2 października. Sparingi te miały na celu konfrontację z silnym rywalem i określenie przydatności poszczególnych zawodników do Reprezentacji, a także sprawdzenie ich funkcjonowania w warunkach stresu.

Konsultacja Kadry Narodowej w Łochowie i dalsze etapy przygotowań

28-30.12.2022 r.

Po ostatniej w tym roku konsultacji, która miała miejsce pod koniec roku w Łochowie, w kręgu zainteresowań trenerów pozostaje w dalszym ciągu około 25 zawodników. Stanowią oni szeroka kadrę, z której wyłoniona zostanie 20-tka na Mistrzostwa Świata w Danii (26-30 kwietnia we Frederikshavn).

Przed nami bardzo mocno obsadzony turniej Polish Cup, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości personalne. Pełni znaków zapytania, ale i nadziei oczekujemy na mecze ze Szwecją, Szwajcarią i Danią. Liczymy na ciekawe widowiska, a przede wszystkim na odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Po Polish Cup będziemy bezpośrednio przygotowywać się do Mistrzostw Świata w Danii - podsumował trener Reprezentacji Juniorów U19, Paweł Wróbel.