Zarząd Centralny IFF (CB) w czwartek 10 grudnia odbył swoje ósme posiedzenie w tym roku, aby przeprowadzić wszystkie procedury wyborcze przed Walnym Zgromadzeniem IFF (GA). Zarząd Centralny IFF wybrał również Panią Agatę Plechan (kapitan Reprezentacji Polski Kobiet) na przewodniczącą Komisji Zawodniczej na lata 2021 - 2024, a Pan Marek Chomnicki został nominowany do Komisji ds. Rozgrywek IFF.

Wybory, które mają być zatwierdzone podczas Walnego Zgromadzenia IFF

Podczas Walnego Zgromadzenia IFF odbędą się następujące wybory:

  • Prezydent IFF
  • 11 członków Zarządu Głównego IFF
  • Przewodniczący Komisji Odwoławczej IFF
  • Trzech zwykłych członków Komisji Odwoławczej i zastępców członków
  • Przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej IFF
  • Trzech członków zwyczajnych Komisji Dyscyplinarnej i zastępców członków
  • Przewodniczący Komisji Etyki IFF
  • Trzech członków Komisji Etyki

Nominowani przez Zarząd Główny IFF

Nominacje na Prezydenta IFF:

Pan Tomas Eriksson, Szwecja (reelekcja)

Nominacje dla członków IFF CB:

Pan Jörg Beer, Szwajcaria (reelekcja)
Pani Monica Birdal, Norwegia (reelekcja)
Pan Tamuz Hidir, Ukraina (nowy)
Pan Steen Houman, Dania (reelekcja)
Pan Stephen King, Australia (reelekcja)
Pan Martin Klabere, Szwecja (reelekcja)
Pan Carlos Lopez, Hiszpania (reelekcja)
Pani Pakkamol Siriwat, Tajlandia (nowe)
Pan Filip Suman, Czechy (reelekcja)
Pani Kaarina Vuori, Finlandia (reelekcja)
Pan Calle Karlsson, USA (nowy)

Jak już postanowiono na ostatnim spotkaniu Zarządu Głównego (CB), CB zaproponuje zwiększenie liczby członków CB w celu uzyskania szerszej reprezentacji odzwierciedlającej rozwój IFF. Propozycja do Walnego Zgromadzenia obejmuje modyfikację Statutu IFF, tak aby CB składała się z Prezydenta i 10-12 członków. Prezydent i 9-11 członków są wybierani przez Walne Zgromadzenie IFF.

Biuro IFF rozesłało na początku listopada zaproszenie do zgłaszania kandydatur do Komitetów IFF w celu uzyskania informacji o kandydatach przed Walnym Zgromadzeniem IFF. Komitety IFF zostaną wybrane przez IFF CB na pierwszym posiedzeniu w 2021 r. Nominowani znajdują się tutaj, a wśród nich były Prezes Polskiego Związku Unihokeja, Pan Marek Chomnicki, nominowany do Komisji ds. Rozgrywek.

Komisja Zawodnicza IFF

Biuro IFF zebrało nominacje od stowarzyszeń członkowskich na kandydatki do wyborów Komisji Zawodniczej w 2021 r. na 4 wolne miejsca w składzie Komisji. Do IFF trafiło łącznie 12 kandydatur, co stanowi nowy rekord.

Nominowane do ATC na lata 2021-2024

Josefina Eiremo (SWE) - renominacja
Lidwien Reehuis (NED) - renominacja
Agata Plechan (POL) - renominacja
Yui Takahashi (JPN) - ponowna nominacja
Neha Kiyani (PAK)
Daphine Kabaziba (UGA)
Sangeeta Rathi (IND)
Wszy Linda (LAT)
Sophie Scott (NZL)
Camilla Olshov (ITA)
Lara Heini (SUI)
Karen Farnes (NOR)

Jak zatwierdził Zarząd Główny IFF w czerwcu 2016 r., Członkowie ATC są wybierani na czteroletnią kadencję, a wybory odbywają się podczas wydarzeń kwalifikacyjnych WFC. W ten sposób zapewniamy wielu sportowcom możliwość głosowania w wyborach ATC. W drodze wyborów gracze wybiorą co najmniej trzech przedstawicieli. Ponieważ obecnie nie jest jasne, czy wszystkie kwalifikacje kobiet do Mistrzostw Świata będą mogły zostać zorganizowane i kiedy się odbędą, Biuro IFF przygotowało propozycję sposobu przeprowadzenia głosowania online.

Obecna przewodnicząca ATC, pani Lidwien Reehuis, poinformowała, że ​​nie jest w stanie kontynuować pracy przez następne cztery lata. Zarząd Główny IFF podziękował pani Reehuis za jej cenny wkład podczas pracy jako przewodniczącej ATC i życzył wszystkiego dobrego na przyszłość.

Następnie IFF CB zdecydował o wyborze obecnego członka ATC, Pani Agaty Plechan, na nową przewodniczącą ATC i z urzędu - członka Zarządu Głównego IFF.


Tym samym składamy naszym przedstawicielom gratulacje za wyróżnienia oraz dziękujemy za ich zaangażowanie i wkład w rozwój unihokeja na świecie!

Pani Agato, Panie Marku - brawo!