§1 Trenerzy Kadry Narodowej

 1. Instruktorzy sportu:
  a) posiadający min. 6 letnim doświadczeniem w ramach rozgrywek PZUnihokeja i ukończonymi przynajmniej 4 szkoleniami trenerskimi organizowanymi PZUnihokeja – trener unihokeja klasy mistrzowskiej (A),
  b)  pozostali – trener unihokeja klasy II (B2).
 2. Nie będący instruktorami sportu - instruktor unihokeja (C).
 3. Przy weryfikacji stopnia uwzględniony zostanie dotychczasowy staż z kadra narodową.

 

§2 Instruktorzy sportu

 1. Z min. 6 letnim doświadczeniem w ramach rozgrywek PZUnihokeja i ukończonymi przynajmniej 4 szkoleniami trenerskimi organizowanymi przez PZUnihokeja - trener unihokeja klasy I (B1)
 2. Pozostali – trener unihokeja klasy II (B2) .
 3. Przy weryfikacji stopnia uwzględniony zostanie dotychczasowy staż w klubie sportowym.

 

§3 Trenerzy klubowi niebędący instruktorami sportu

 1. Z min. 2 letnim doświadczeniem w ramach rozgrywek PZUnihokeja w sezonach do roku 2015 – asystent instruktora unihokeja (D)
 2. Przy weryfikacji stopnia uwzględniony zostanie dotychczasowy staż w klubie sportowym.

 

§4 Postanowienia końcowe

 1. Ustala się okres przejściowy w sezonie 2014/2015, 2015/2016, w którym obowiązywać będą uprawnienia wg dotychczas ustalonych przepisów i regulaminów.
 2. Polski Związek Unihokeja będzie honorował legitymacje instruktora unihokeja wydane przed 13 czerwca 2013 roku w ramach nadzorowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki systemu kształcenia trenerów i instruktorów sportu.
 3. Polski Związek Unihokeja nie będzie honorował żadnych dokumentów stwierdzających jakichkolwiek uprawnień instruktorskich i trenerskich na kursach, które nie uzyskały formalnej akceptacji Związku po 13 czerwca 2013.

 

Objaśnienia:

Instruktora sportu – osoba posiadająca legitymację instruktora sportu o specjalizacji unihokej, podpisaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przed deregulacją zawodu z dnia 13.06.2013 roku.

Trener Kadry Narodowej – były lub obecny trener Reprezentacji Polski w kategoriach: kobiety, mężczyźni, kobiety U19, mężczyźni U19.

PZUnihokeja – Polski Związek Unihokeja.

 • Reprezentacja kobiet
 • Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn
 • Juniorzy starsi
 • Juniorki młodsze
poprzednie następne pokaż wszystkie