Spotkanie Zarządu w dniu 24 stycznia 2023 w trybie zdalnym.

Osoby obecne z Zarządu 
Janusz Sternicki 
Marek Chomnicki 
Marcin Rudziński 
Tomasz Wojciechowski

Obecni zaproszeni goście
Mirosław Michna - Przewodniczący WS
Artur Nowak - Komisja Rewizyjna
Piotr Różański - Przewodniczący WGiD

1) Zatwierdzenie porządku obrad,

 

2) Stan finansów styczeń 2022. Realizacja budżetu październik - grudzień

Prezes Janusz Sternicki przedstawił realizację budżetu w czwartym kwartale 2022 roku. Związek posiada środki finansowe, które w części zapewnią płynność finansową kadr narodowych na początku roku 2023. Ponadto, poinformował, że wszystkie zadania realizowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2022 r. zostały zrealizowane, a stosowne sprawozdania przedłożone do akceptacji.

 

3) Plan Budżetowy 2023

Wiceprezes Marek Chomnicki przedstawił projekt budżetu finansowego na rok 2023. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dotację na funkcjonowanie Kadr Narodowych w 2023 roku kwocie 450.000 zł. Zaproponowany został podział środków finansowych, z uwzględnieniem minimalnej i niezbędnej ilości akcji szkoleniowych. Niestety środki finansowe nie pokrywają w pełni potrzeb podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Danii oraz Mistrzostw Świata w Singapurze (w przypadku uzyskania awansu). W lutym potrzebne będzie spotkanie ze sztabem szkoleniowym w sprawie finansowania wyjazdu. Niezbędne będą poszukiwania kolejnych środków, aby móc wziąć udział w mistrzostwach w Singapurze. 

Dotychczas Ministerstwo Sportu i Turystyki nie ogłosiło konkursów na sport powszechny.

 

4) System Sportu Młodzieżowego

Prezes Janusz Sternicki przedstawił projekt punktacji drużyn rywalizujących w ramach rozgrywek juniorów/juniorek starszych, juniorów/juniorek młodszych oraz młodzików/młodziczek zaproponowany przez Instytut Sportu. Ustalono, że zgodnie z przyjętym rozwiązaniem na Walnym Zjeździe Delegatów w Katowicach, zaproponowane zostanie uzupełnienie regulaminu o możliwość uczestnictwa po 6 zawodników młodszych w kat. junior starszy i junior młodszy (5 zawodników z pola i bramkarz).  

 

5) Stan przygotowań Polish Cup (MR),

Sekretarz Generalny Marcin Rudziński przedstawił status organizacyjny turnieju Polish Cup 2023. Związek jest w stałym kontakcie z organizatorami z Nowego Tomyśla i Zbąszynia oraz z drużynami uczestniczącymi w turnieju. W tym roku udział w zawodach wezmą również reprezentację Szwecji oraz Finlandii, a formuła turnieju została rozszerzona o jednej dzień i do 8 drużyn.

 

6) Erasmus+ (MR)

Sekretarz Generalny przedstawił podsumowanie dotyczasowych prac w ramach projektu Erasmus+ “nazwa”. Przygotowane zostały punkty oceny działalności związku. Zaproponowano, aby wysłać część z tych punktów do wydziałów oraz klubów w celu uzyskania jak największej ilości opinii. Nastąpi to w najbliższym czasie. 

 

7) Wolne głosy i wnioski.

W wolnych głosach nie zgłoszono żadnych uwag, ani wniosków. W związku z tym przewodniczący kończąc zebranie podziękował wszystkim zebranym za obecność. 

Na tym zebranie zakończono. 

 

 

Szkolenia Sędziowskie 2023

Wolontariat - Polski Związek Unihokeja

Kochasz sport i pracę z ludźmi? Ciekawi Cię organizacja międzynarodowych wydarzeń sportowych? A może po prostu chcesz odbyć praktyki i szukasz czegoś w sporcie? Mamy coś dla Ciebie!

Sprawdź system wolontariatu Polskiego Związku Unihokeja - kliknij "aplikuję" i poznaj szczegóły.