Drukuj
Reprezentacja Polski Kobiet pewnie wychodzi z grupy, grając trzy doskonałe spotkania!
Za nami faza grupowa rozgrywek na Mistrzostwach Świata Kobiet w Uppsali. Nasze reprezentantki zmierzyły się z Łotyszkami, Czeszkami i Szwajcarkami dając nam widowisko na najwyższym poziomie.

W pierwszym spotkaniu Polska pokonała Łotwę 6:4. Pierwszą bramkę dla zespołu biało czerwonych strzeliła zaledwie 15-letnia Maja Helman debiutująca na Mistrzostwach Świata Kobiet. Najlepszą zawodniczką spotkania została Zuzanna Krzywak.

Skrót meczu z Łotwą...

W kolejnym starciu Polki po bardzo zaciętej walce przegrały z reprezentacją Czech 2:6. Znakomitą dyspozycją tego dnia wykazała się nasza bramkarka Karina Trojan broniąc raz za razem bardzo groźne akcje Czeszek. Na uwagę zasługiwała przede wszystkim bardzo dobra postawa naszej drużyny w I tercji, kiedy to stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji strzeleckich. Niestety, piłeczka raz za razem minimalnie mijała bramkę. Zdobywczynią obu bramek naszej reprezentacji była Zuzanna Krzywak, która ponownie została wybrana MVP spotkania.

Skrót meczu z Czechami...

W ostatnim meczu fazy grupowej nasze reprezentantki podjęły się walki o drugą pozycję w grupie z reprezentacją Szwajcarii, która wcześniej przegrała z Czechami i nie mogła pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Po dwóch wyrównanych tercjach - podobnie jak dzień wcześniej - Polki musiały uznać wyższość rywalek, które w trzeciej części spotkania zdobyły dwie bramki i nie utraciły przy tym ani jednej. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla Szwajcarek. Zawodniczką meczu została Maja Helman.

Skrót meczu ze Szwajcarią...

Szczególną uwagę należy zwrócić na bardzo dobrą grę Reprezentacji Polski w obu meczach z wielokrotnymi medalistkami mistrzostw świata. Zarówno Czeszki, jak i Szwajcarki musiały wspiąć się na szczyt swoich możliwości, aby finalnie w III tercji przechylić szalę spotkania na swoją stronę. Reprezentacja Polski zajęła finalnie 3. miejsce w grupie z najlepszym wynikiem spośród wszystkich "trzecich miejsc".

Wyniki i tabela rundy zasadniczej...

Już dzisiaj o 19:00 w fazie Play-off nasze dziewczyny zmierzą się z reprezentacją Rosji. Gorąco zachęcamy do kibicowania i oglądania dalszych zmagań na kanale IFF na Youtubie.

Zdjęcia: Flickr IFF / Per Wiklund