Rozpoczęto pierwsze w historii wirtualne Mistrzostwa Świata Freestyle w Unihokeju! Są to zawody, w których każdy gracz unihokeja może wziąć udział, pokazując swoje najlepsze sztuczki lub umiejętności w określonym czasie. Konkurs jest organizowany wirtualnie, a zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze głosowania w mediach społecznościowych.

- Celem tego nowego formatu zawodów jest aktywizacja zawodników unihokeja na całym świecie i organizowanie wydarzeń wykorzystujących nowe wirtualne koncepcje, zwłaszcza teraz podczas trwania pandemii COVID-19. Ponadto ten format wydarzenia daje graczom z krajów nieposiadających reprezentacji narodowej możliwość wzięcia udziału w oficjalnym wydarzeniu IFF - mówi Merita Bruun, menedżer ds. Komunikacji i antydopingu IFF.

IFF zaprasza wszystkich chętnych do sfilmowania swoich najlepszych unihokejowych wyczynów indywidualnych w dowolnym stylu (na przykład ruchy zorro i/lub inne sztuczki) i wysłania materiału video do zespołu medialnego IFF (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) przed 26 października.

- Ponieważ jest to nowy konkurs, chcemy, aby format był nieco elastyczny. W tej chwili trudno przewidzieć, ilu będziemy mieć uczestników, dlatego chcemy pozostawić możliwość odbycia rundy eliminacyjnej, w której jury IFF decyduje o wyborze finalistów skierowanych do oceny przez internautów w mediach społecznościowych. Mamy nadzieję, że nasi obserwatorzy będą aktywnie uczestniczyć w naszym wydarzeniu i wykorzystają szansę na pokazanie swoich indywidualnych umiejętności! - dodaje koordynator ds. Informacji IFF, Mari Myllärinen.

Zasady World Virtual Freestyle Floorball Cup 2020:

Uczestnicy:

- Każdy może wziąć udział, bez względu na narodowość i pochodzenia (bez ograniczeń wiekowych)

- Uczestnicy muszą przesłać: klip wideo + imię i nazwisko, kraj, wiek

- Dozwolony jest tylko jeden (1) film wideo na 1 uczestnika

Format:

- Wideo (format poziomy)

- Czas: 15-30 sekund

- Muzyka (bezpłatna) lub bez muzyki

- Do wysłania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 26 października 2020 r. (do północy czasu środkowoeuropejskiego CET)

Terminy:

- Filmy można przesyłać w dniach 12 - 26 października 2020 r. (do  północy czasu środkowoeuropejskiego CET)

- IFF ogłosi uczestników rundy finałowej i opublikuje filmy na profilach IFF na Facebooku i Instagramie 2 listopada

- Głosowanie na portalu IFF na Facebooku i Instagramie odbędzie się w dniach 2-11 listopada (do o północy czasu środkowoeuropejskiego CET)

- IFF ogłosi pierwszego mistrza World Virtual Freestyle Floorball Cup 12 listopada

Platformy konkursowe / głosowania:

- Zwycięzca zostaje wyłoniony w drodze głosowania w mediach społecznościowych na portalach IFF Facebook i IFF Instagram

- Film z największą liczbą polubień na Instagramie i FB wygrywa

W zależności od liczby uczestników może najpierw odbyć się runda wstępna, aby wyłonić finalistów, którzy przejdą do głosowania w mediach społecznościowych

Pozostałe informacje:

- Hasztag wydarzenia: #FreestyleFloorballCup

- IFF posiada prawa do wszystkich przesyłanych przez uczestników materiałów, które mogą być publikowane i wykorzystywane w dalszej promocji unihokeja

- Z najlepszymi uczestnikami zostaną przeprowadzone wywiady oraz będą promowani na kanałach IFF

- Uwaga: Platforma Facebook nie bierze udziału w tym konkursie