Uruchomiono rejestrację do Akademickich Mistrzostw Polski 2020 w Unihokeju, które po kilku zmianach, ostatecznie odbędą się we wrześniu w Warszawie.

Unihokej pojawi się po raz pierwszy w historii wśród dyscyplin goszczących na AMP’ach, gdzie będzie jednym z 3 debiutantów. Początkowo 1. termin edycji był zaplanowany na czerwiec, jednak przez sytuację pandemiczną ostatecznie został przeniesiony na 13-16 września.

Najważniejsze informacje odnośnie wydarzenia:

Miejsce: Warszawa

Termin: 13-16 września 2020 r. (niedziela: przyjazd+weryfikacja, pon - śr: rozgrywki)

Kategorie: drużyny mieszane

System gry na boisku: formuła SWISS (3 zawodników w polu + bramkarz)

Akademickie Mistrzostwa Polski 2020 dotyczą roku akademickiego 2019/2020 i do udziału w rozgrywkach uprawnione są osoby będące studentami w tym roku akademickim. Za zgłoszenia odpowiedzialne są uczelniane klubu AZS.


Link do formularza rejestracyjnego: tutaj.

Komunikat organizacyjny i regulamin techniczny dostępny na: ampy.pl.

Zapraszamy również do śledzenia aktywności w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco:

- Instagram

- Facebook


Tegoroczna impreza to historyczne wydarzenie dla środowiska akademickiego, bo pierwszy raz unihokej gości na tak wysokim poziomie rozgrywek. Droga do AMPów nie była krótka i rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy to zorganizowaliśmy pierwszą edycję Akademickiego Pucharu Polski w formule SWISS. Liczyliśmy, że taka formuła przyciągnie drużyny z całego kraju i pozwoli wszystkim uczelniom na zebranie składu. Nie pomyliliśmy się, z każdym rokiem liczba uczestników biorących udział w turnieju się powiększała, co też przekłada się na konieczność powiększenia grona organizatorów. Po przeprowadzeniu 3 bardzo udanych edycji APP w formule SWISS, mogliśmy cieszyć się awansem unihokeja do grona dyscyplin goszczących na AMP’ach. Wybuch pandemii pokrzyżował nam pierwotne plany, jednak udało się imprezę przenieść, a nie odwołać. Ucieszyła nas wiadomość, że jeszcze w 2020 roku będziemy mogli zorganizować 1. edycję Akademickich Mistrzostw Polski w Unihokeju. Jako organizatorzy dokładamy szczególnych starań, aby to wydarzenie mogło odbyć się w pełni bezpiecznie, spełniając wszelkie obecne standardy sanitarne. Zainteresowanych gorąco i serdecznie zapraszamy do zgłaszania się, aby nie zabrakło Waszej drużyny na tak historycznej imprezie dla całego środowiska unihokeja! - zapraszają organizatorzy.