Drukuj

SUS Travel Jedynka Trzebiatów w serii finałowej Ekstraligi Kobiet zwyciężyła 3:1 z zespołem z Gdańska i po raz pierwszy w historii została Mistrzem Polski!

Finał play-off

Seria finałowa play-off pomiędzy JohnnyBros Olimpią Osowa Gdańsk a SUS Travel Jedynką Trzebiatów rozpoczęła się od dwóch potyczek w Gdańsku - na terenie zespołu wyżej notowanego po rundzie zasadniczej. Kibice z pewnością spodziewali się dwóch zaciętych i wyrównanych potyczek i tak też było. Oczywiście w pierwszym spotkaniu Trzebiatów wygrał dość wysoko (7:3), ale szalę zwycięstwa przechylił na swoją stronę dopiero w trzeciej, wygranej 4:1 tercji.

Żądne rewanżu zawodniczki z Gdańska na drugie spotkanie wyszły nieco bardziej skoncentrowane do ostatnich minut. Tym razem musiały gonić wynik co prawda od samego początku, ale za to ostatnia odsłona należała do nich: w 43. minucie przegrywały jeszcze 2:5, lecz 6 minut później doprowadziły do remisu. Wynik 5:5 utrzymał się aż do końcowej syreny w regulaminowym czasie gry, więc do rozstrzygnięcia drugiej potyczki w stolicy Trójmiasta potrzebna była dogrywka. Ta trwała tylko 3 minuty i 28 sekund. Wtedy to Maja Mazur wywołała euforię radości w swoim zespole, zadając gospodyniom decydujący cios i tworząc wielką przewagę dla Trzebiatowa przed spotkaniami w ich hali (prowadzenie 2:0 w serii do 3 zwycięstw).

Pierwszy mecz w MCS Mrzeżyno (hala Jedynki) od początku układał się po myśli Gdańska. Po pierwszej tercji - 3:1 dla gościń. Druga była na remis: 2:2, więc przed decydującą częścią gry to Olimpia prowadziła 5:3. W niej, w 48. minucie przyjezdne powiększyły swoje prowadzenie do 7:3 i wydawało się, że jest "po wszystkim" w sobotnim starciu. Tymczasem... Trzebiatów w niecałe 3 minuty (między 48. a 51. minutą) dobitnie pokazał, czym jest sportowa złość i złapał kontakt z rywalem, zdobywszy aż 3 trafienia! Wynik 6:7 utrzymywał się aż do ostatniej minuty tego meczu, w którym to jednak Olimpii udało się dobić rywalki (na 16 sekund przed końcem) i przedłużyć swoje szanse na odwrócenie losów rywalizacji w finale.

Dzień później mecz tym razem dobrze rozpoczął się dla gospodyń z Trzebiatowa, które po pierwszej tercji prowadziły 2:0. W drugiej odsłonie sytuacja zmieniła się jednak jak w kalejdoskopie - wygrywał już Gdańsk, wynikiem 3:2. W 46. minucie prowadzenie przejął jednak ponownie Trzebiatów i było 4:3. Pierwsze w historii złoto z każdą sekundą wydawało się bliższe, a dla Gdańska każda minuta upływała z prędkością światła. Pościg za wynikiem i uratowaniem serii trwał... Trzebiatów nie dawał za wygraną i mądrze przetrzymywał piłeczkę oraz ofiarnie się bronił. Finalnie na nieco ponad minutę przed końcem Gdańsk wycofał bramkarza i zdecydował się na grę w szóstkę. Ich przewaga nie była jednak rozgrywana wystarczająco dokładnie i skutecznie. Rozpoczęło się końcowe odliczanie, padł jeden z ostatnich strzałów przyjezdnych... niecelny! 3...2...1... w Mrzeżynie wybuchła euforia radości! SUS Travel Jedynka Trzebiatów po raz pierwszy w historii unihokeja w Polsce została krajowym Mistrzem w Ekstralidze Kobiet!

Mecze w serii finałowej:

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I 3 : 7
(1:1, 1:2, 1:4)
SUS Travel Jedynka Trzebiatów SUS Travel Jedynka Trzebiatów
JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I 5 : 6 d.

Mecze o 3. miejsce

Wynikiem serii 3:0 zakończył się z kolei bój o brąz, w którym UKS Bankówka Zielonka nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy, pokonując PKS MOS Zbąszyń.

Już pierwszy mecz w Zielonce pokazał, kto jest wyraźnym faworytem do triumfu w tej rywalizacji. Bankówka zwyciężyła 12:1 i ani na chwilę jej prowadzenie w tym spotkaniu nie było zagrożone. Kibice spodziewali się więc tego samego w spotkaniu nr 2 - nazajutrz...

...i nie zawiedli się. Pierwsza tercja - 4:0 dla gospodyń. Druga - 3:1, trzecia - 4:1. Końcowy rezultat: 11:2, a w perspektywie mecz w Zbąszyniu przy dużej przewadze mentalnej (z prowadzeniem 2:0 w serii do 3 zwycięstw).

Rewanżowe, pierwsze starcie w Zbąszyniu dobrze rozpoczęło się dla Wielkopolanek, które w 11. minucie objęły prowadzenie 1:0, które jednak bardzo szybko zostało im odebrane, a później Bankówka dokładała kolejne trafienia - tak, że w 42. minucie było już 5:1 dla Zielonki. W ostatniej odsłonie Zbąszyń zdołał co prawda zdobyć jeszcze jedno trafienie, ale przyjezdne odpowiedziały na nie 4 kolejnymi, co finalnie dało im zwycięstwo 9:2 i 3. miejsce w Ekstralidze Kobiet na koniec sezonu 2021/2022!

All Stars sezonu 2021/2022

Jak co roku, kapitanowie i trenerzy klubów Ekstraligi wybrali też drużynę All Stars sezonu 2021/2022:

• Najlepsza bramkarka: Zuzanna Abramczyk (UKS Bankówka Zielonka)
  • Najlepsze obrończynie: Daria Drzymała, Zuzanna Krzywak (obie SUS Travel Jedynka Trzebiatów)
  • Najlepsze atakujące: Weronika Grądzka, Hanna Samson (obie JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk), Justyna Krzywak (SUS Travel Jedynka Trzebiatów)

Niebawem na stronach Polski Unihokej przeprowadzony zostanie z kolei konkurs na najlepszą zawodniczkę sezonu zdaniem publiczności. W wyniku głosowania kapitanów i trenerów, do głosowania trafiły 3 nominowane.