Drukuj

W czwartym dniu Mistrzostw Świata w Neuchatel Polska podejmowała gospodynie imprezy - Szwajcarki.

Początek Polki zagrały naprawdę dobrze, starając się nie dopuszczać Szwajcarek do konstruowania groźnych akcji. Gospodynie przełamały się jednak w 8. minucie meczu, kiedy to aż 2-krotnie wpisały się na listę strzelców. Swoją konsekwentnie budowaną przewagę w kolejnych akcjach Szwajcarki potwierdziły w 14. minucie golem na 3:0, który ustalił wynik pierwszej tercji. Po naszej stronie należało wyróżnić z pewnością bardzo dobre kontrataki, które jednak kończyły się złymi strzałami lub dobrymi interwencjami bramkarki przeciwniczek.

2019 WFC - Poland v Switzerland BILD0173

Początek drugiej odsłony był feralny dla naszej drużyny. Już po jej 76 sekundach gospodynie prowadziły 6:0, dzięki szybko strzelonym 3 bramkom. To wyraźnie podłamało nasze Reprezentantki, które mimowolnie spuściły z tonu. Szwajcarki nie zamierzały jednak odpuszczać i przed przerwą zdołały pokonać Bernacką jeszcze 2-krotnie.

W trzeciej tercji gospodynie mistrzostw kontrolowały przebieg wydarzeń. Przyznać jednak należy, że biało-czerwone do końca walczyły o honorowe trafienie, niejednokrotnie wyprowadzając ciekawe kontrataki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:11.

Skrót meczu:

Polska - Szwajcaria 0:11 (0:3, 0:5, 0:3)

Tym samym Polki skończyły fazę grupową czempionatu na trzeciej pozycji. Oznacza to, że już jutro w walce o ćwierćfinał zmierzą się z Australijkami (spotkanie o godz. 19). Równo przed rokiem, w rozgrywanych w Pradze męskich Mistrzostwach Świata, to właśnie "Kangury" niespodziewanie pokonały naszych unihokeistów. Liczymy zatem na rewanż!